مناظره علمی: توسعه شهر و عدالت فضایی

مناظره علمی: توسعه شهر و عدالت فضایی


انجمن علمی مهندسی شهرسازی دانشگاه شیراز با همکاری مرکز پژوهش‌های شورای اسلامی و معاونت گفتمان‌سازی و مطالبه‌گری بسیج دانشگاه شیراز، مناظره علمی با موضوع «توسعه شهر و عدالت فضایی» با حضور دکتر مصطفی کیانی رحیمی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز، مهندس غلامعلی ترابی رئیس سابق کمیسیون، دکتر علیرضا صادقی ریاست دانشکده هنر و معماری، تعدادی از مسئولین کلانشهر شیراز و دانشجویان دانشکده هنر و معماری در روز سه شنبه ۱۲ دی ماه ۱۴۰۲ در اتاق کنفرانس دانشکده برگزار نمود.

در ابتدای نشست دکتر علیرضا صادقی رییس دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز، ضمن خوش آمدگویی به حاضرین، هدف از برگزاری این مناظره را اهمیت توسعه شهری مبتنی بر عدالت فضایی و دیدگاه‌های متفاوتی که پیرامون این موضوع وجود دارد، بیان کرد.

سپس مهندس غلامعلی ترابی، رئیس سابق کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز بر عدالت فضایی در راستای توسعه شهرها  تاکید کرد،ایشان گفت که مدیریت صحیح این موضوع منجر به آسایش ساکنین شهرها خواهد شد.

دکتر مصطفی کیانی رحیمی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز، ضمن اشاره به دیدگاه دیگری از عدالت فضایی و توسعه شهری، به توجه بر توازن خدمات بین اقشار مختلف مردم اشاره کرد و همچنین اجرا و سیاست گذاری طرح‌های توسعه شهری مانند طرح تفضیلی که آیا مبتنی بر عدالت بوده است یا خیر را مورد بررسی قرار داد.

در ادامه دکتر مصطفی کیانی رحیمی رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز و مهندس غلامعلی ترابی رئیس سابق کمیسیون به سوالات حاضرین پیرامون توسعه شهری و عدالت فضایی شهر پاسخ دادند.