متن خبر

برگزاری مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود

برگزاری مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود


مراسم معارفه دانشجویان جدید الورود در صبح  روز دوشنبه 15 مهر ماه  با حضور ریاست  محترم دانشکده  دکتر محمد رضا بذرگر، سرپرست  فرهنگی دانشجویی دکتر مهسا شعله ، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دکتر امین حبیبی، معاون پژوهشی دکتر سهند لطفی  و روسای هر سه بخش معماری، شهرسازی، هنر  و با حضور دانشجویان و برخی از اعضای محترم هیات علمی و کارکنان دانشکده در تالار کیمیا برگزارگردید.

دکتر بذرگر در این مراسم  ضمن خوش آمد گویی به دانشجویان نوورود بیان کرد: خدای بزرگ را شاکرم که نعمت بودن را به ما داده است تا بتوانیم در یک محیط دانشگاهی حاضر باشیم. جایی که به گفته مقام معظم رهبری دارالعلم در دارالعلم است که صفت بسیار زیبایی است که ایشان به دانشگاه شیراز داده اند.

ایشان بیان داشت :دانشکده هنر و معماری  به عنوان  یک دار العلم در دانشگاه  شیراز است و سعی در تربیت دانشجویان موفق  دارد. ایشان همچنین افزود: توقع من این است که دانشجویان تلاش کنند و در کنار این تلاش نظم را رعایت نمایند.

دکتر بذرگر خاطر نشان کرد: هنگامی که نظم در سایه پشتکار و توکل به خدای بزرگ باشد  انسان ها موفق  و پیروز می شوند .

ایشان افزود : به نظر من کسانی که راه دانشگاه و علم را انتخاب می کنند باید بدانند که کمتر در این خط به مباحث اقتصادی می رسند و باید به دنبال این باشند  که مردم در رفاه و آسایش  زندگی کنند بنا براین باید بتوانیم از علم خودمان  به خوبی بهره بگیریم تا بتوانیم  مشکلات شهری  را رفع کنیم  و مردم راحت تر زندگی کنند .

رئیس دانشکده هنر و معماری  در پایان از جوانان خواست تا با اعتقاد به خدای بزرگ زندگیشان را موفق بسازند .

 سپس دکتر شعله  سرپرست فرهنگی و دانشجویی در این مراسم ضمن خیر مقدم به دانشجویان بیان داشت  : شما عزیزان با گذراندن دوره دبیرستان وارد مرحله جدیدی از زندگی شده اید و با ورودتان به دانشگاه می توانید  در این سال ها  خودتان را جهت ورود به جامعه ، خانواده و حوزه های اجتماعی  وکار آمد توانمند سازید.

 ایشان  همچنین ضمن تشکر از مجری برنامه آقای آرش راوندی دانشجوی کارشناسی رشته فرش  جهت اجرای خوب و بیان مباحث دانشجویی در حین برنامه بیان کرد: تمام انجمن ها بستری هستند جهت بارور شدن شما عزیزان در جهت رشد و ارتقای علمی و فرهنگی . ایشان افزود : ما در دانشکده با کمک  کارشناسان  حوزه فرهنگی و دانشجوی بستر ی را ایجاد کرده ایم تا بتوانیددر تمام حوزه های دانشجویی و فرهنگی و اردو های علمی دانشجویی و آموزشی فعالیت نمایید.

از دیگر  نکات مثبت این مراسم  میتوان به پخش کلیپ  معرفی دانشکده  معاونت ها  و بخش ها  و  سایر واحد های مربوط به دانشکده  اشاره کرد که دانشجویان با دیدن آن بتوانند به راحتی با بخش های مختلف ارتباط برقرار نمایند.

دانشجویان پس از اتمام برنامه در محوطه  دانشکده در کنار اساتید و کارکنان  با برنامه ها و مسابقات  ورزشی و هنری رو برو شدند .همچنین در حاشیه  این برنامه های شاد و مفرح از دانشجویان   با عرقیات شهر شیراز و حلوای مخصوص کاسه  پذیرایی شد.