جداول فعالیت های علمی و فرهنگی انجمن های علمی

جداول فعالیت های علمی و فرهنگی انجمن های علمی


84 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی  سال تحصیلی99-98

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

استاد یا سخنران حاضر در برنامه

توضیح مختصری از برنامه

1

کلاسهای آمادگی ورود به رشته های تکمیلی شهرسازی

مرداد98

انجمن علمی شهرسازی

مهندس آرمین پیاب

در این کلاسها دروس مقدماتی رشته های برنامه ریزی شهری و منطقه ای و مدیریت شهری به دانشجویان علاقه مند آموزش داده شد.

2

برپایی غرفه در اپن دی

شهریور98

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

 

 

3

نمایشگاه خط نقاشی "راه سرخ"آثار محمد مهدی بادبان دانشجوی بخش هنر

از 8 تا 15 مهرماه98

کانون نگاره و انجمن علمی هنر

 

این نمایشگاه در تالار حکمت برگزار گردید.

4

برگزاری جلسات مشاوره از طرف مرکز مشاوره دانشگاه شیراز

از 7 مهر ماه98

و پس از آن یکشنبه هر هفته

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز با همکاری امور فرهنگی

خانم سیمایی

 

5

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

-

"مراسم سوگواری دهه اول محرم" ، قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی ، با حضور کارکنان و دانشجویان هر روز صبح  به مدت  45 دقیقه  در  نمازخانه دانشکده هنر و معماری برگزار شد. لازم به ذکر است دعای پر فیض  زیارت عاشورا  تا آخر ماه صفر دوشنبه هر هفته در نمازخانه دانشکده هنر و معماری قرائت خواهد شد.

 

6

برپایی غرفه عکس دفاع مقدس

از 1تا 15

مهرماه 98

بسیج دانشجویی

 

به مناسبت هفته دفاع مقدس بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری در راهروهای دانشکده نمایشگاه عکس و پوستر برگزار کردند.

7

ورکشاپ تایپو گرافی و طراحی پوستر مقدماتی یادواره بوی سیب حرم

14 مهر ماه

98

انجمن علمی هنر

دکتر فیزابی و آقای مهندس اسدی

 

برگزاری ورکشاپ تایپوگرافی و طراحی پوستر با همکاری انجمن علمی و معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز  در یادواره بوی سیب حرم.طی این ورکشاپ ها آموزش های کلی از روند تایپو گرافی و طراحی پوستر داده شد و سپس نمونه کار دانشجویان برای مسابقه جمع آوری شد.

8

کارگاه آموزشی GIS در شهرسازی

از 11 مهر به تعداد 8 جلسه

انجمن علمی شهرسازی

مهندس جواد پور

با توجه به اهمیت و کاربرد نرم افزار GIS در مهندسی شهرسازی ، یادگیری و تسلط دانشجویان بر این نرم افزار امری ضرروی است. انجمن علمی شهرسازی در همین راستا کارگاه آموزش مقدماتی GIS با تدریس مهندس جوادپور،را برگزار کرد.دانشجویان در این کارگاه با محیط نرم افزار GIS آشنا شدند و کاربرد مقدماتی این نرم افزار در شهرسازی را آموختند.

9

سی و سومین شورای فرهنگی

1 مهر98

 

اعضای شورای فرهنگی

صورت جلسه به پیوست ارسال می شود.

10

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده هنر و معماری

15 مهر ماه98

بسیج دانشجویی و انجمنهای علمی هنر،معماری و شهرسازی

 

مراسم معارفه دانشجویان تازه وارد دانشکده هنر و معماری در روز دوشنبه مورخ 15 مهر در دو بخش به شرح زیر برگزار شد.

الف :  بخش معارفه در تالار کیمیا

 1. قرائت قرآن و پخش سرود جمهوری اسلامی
 2. پخش ویدئوکلیپ معرفی دانشکده
 3. خوشامدگویی ریاست دانشکده
 4. پخش کلیپ معرفی بخشها
 5. خوشامد گویی و معرفی تشکلها توسط معاونت  فرهنگی و یا یکی از دبیران انجمن علمی
 6. پخش ویدئوکلیپ معرفی  اساتید و کارکنان دانشکده
 7. مسابقه و سرگرمی

ب:  بخش  معارفه انجمنها و تشکلها و برگزاری ورکشاپ و  مسابقه در حیاط دانشکده (لازم به توضیح هست که این بخش از برنامه به جهت رویارویی و آشنایی  هر چه بهتر دانشجویان جدیدالورود با تشکلها و انجمنهای علمی طراحی گردید.)

 1. ورکشاپ نقاشی روی کاغذ و وایت بورد
 2. مسابقه دلنوشته
 3. مسابقات ورزشی
 4. پذیرایی با حلوا و عرقیجات

11

کارگاه آموزشی بهداشت روان  و مهارتهای زندگی

20 و 21 مهر ماه

98

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز با همکاری امور فرهنگی

خانم شکوفه سیمایی

این کارگاه  که ویژه دانشجویان جدیدالورود بود به همت مرکز مشاوره دانشگاه شیراز و با همکاری بخش فرهنگی و آموزش دانشکده هنر و معماری در تالار کیمیا برگزار شد و طی دو روز 128 نفر از دانشجویان تازه وارد دانشکده هنر و معماری در آن شرکت کردند. کارگاه سلامت روان در روزهای شنبه و یکشنبه ۲۰ و ۲۱ مهر توسط شکوفه سیمایی نماینده مرکز مشاوره و مسئول دفتر ارتقا تحصیلی دانشکده برای ورودی های جدید اجرا گردید.در این کارگاه که چهارساعته بود دانشجویان جدیدالورود با اختلالات شایع، اعتیاد و اثرات مواد روان گردان، مهارت های زندگی، مهارت های مقابله استرس، کنترل خشم، روابط بین فردی و رفتار جرئت مندانه، شیوه های مدیریت زمان و مقابله با اهمال کاری آشنا شدند‌.

12

کارگاه طراحی دست آزاد

از 18 مهر به مدت 5 جلسه

انجمن علمی معماری

 

 

13

برپایی غرفه فرهنگی فروش کتاب

مهر و آبان 98

بسیج دانشجویی

 

در این غرفه کتابهای مذهبی و ادبی به معرض نمایش و فروش قرار گرفت.

14

برپایی غرفه به مناسبت اربعین حسینی

28 مهر 98

بسیج دانشجویی

 

به مناسبت اربعین حسینی بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری اقدام به برپایی غرفه ،نمایشگاه عکس و پوستر،پخش نوحه و مداحی در حیاط دانشکده نمودند.

15

برپایی غرفه به مناسبت رحلت حضرت رسول اکرم ص

5 آبانماه

98

بسیج دانشجویی

 

 

16

کتاب شهر از نو

12آبان ماه 98

انجمن علمی شهرسازی

خانم دکتر روستا

در کافه کتاب آفریتش دانشگاه شیراز، دور همخوانی "کتاب شهر از نو"  توسط انجمن علمی شهرسازی برگزار شد. در این جلسه با مترجم کتاب (نوید پورمحمدرضا) نیز تماس تصویری گرفته شد و ایشان به توضیح بخش‏هایی از کتاب پرداختند.

17

دومین جلسه ورکشاپ نقاشی،تصویرسازی و پوستر مقدماتی بوی سیب حرم

14 آبان ماه 98

انجمن علمی هنر

خانم دکتر غروی

دومین جلسه ورکشاپ تصویرسازی با آموزش توسط خانم دکتر غروی برگزار شد .طی این ورکشاپ دانشجویان تصویرسازی هایی با موضوع عاشورا انجام دادند و سپس نمونه کارهای برگزیده برای شرکت در مسابقه جمع اوری شد.

18

ورکشاپ یک روزه پوسترهای تعاملی

12 آبان ماه 98

انجمن علمی هنر

استاد دکتر فیزابی،مهندس خالویی و خانم علی ویسی

ورکشاپ یک روزه پوسترهای تعاملی با تدریس دکتر فیزابی و اساتید مهمان  آقای مهندس خالویی و خانم علی ویسی برگزار گردید.

طی این ورکشاپ توضیحات تئوری درباره پوسترهای تعاملی و کاربرد آنها و چگونگی صرفه جویی در وقت مخاطبین داده شد.

19

مراسم روز جهانی شهرسازی" نشست باز آفرینی شهری تاب آوری شهرها"

22 آبان ماه

98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر آیینی-دکتر حسینیون از سازمان باز آفرینی شهری تهران  و شهردارهای مناطق ۳ و ۶ شیراز و اعضای شورای شهر و اساتید بخش شهرسازی

دکتر بذرگر رئیس دانشکده هنر و معماری در این نشست ضمن خیر مقدم به  مسئولین  و حاضرین بیان کرد: نکته  مهمی که در باز آفرینی شهری مطرح  می شود ، بحث مشارکت مردم است. ایشان اظهار کرد: هرگونه باز آفرینی بدون حضور مردم که صورت بگیرد قطعا به مشکلاتی مواجه خواهد شد.

دکتر بذرگر با بیان تاثیر مردم به عنوان کسانی که در پروژه ها شرکت خواهند کرد ، ضمن تقاضا از مسئولین در شورای شهر و شهرداری از آنها خواست تا پروژه ها را مردم محور کنند.

همچنین دکتر سولماز حسینیون پژوهشگر حوزه تاب آوری شهری ضمن اشاره به مفاهیم قدیم و جدید تاب آوری تاکید کرد: این مفهوم از سال 1370 به میان آمده  است و  مصداق های عینی از نیاز به نگرش به دنیا به نوعی دیگرمی باشد.

این پژوهشگردر خصوص مفهوم جدید تاب آوری  اظهار داشت : تاب آوری بر مبنای تکامل  و دگرگونی  می باشد . تاب آوری همان برداشت پذیری است. تاب آوری ظرفیت سازی می کند برای موارد غیر قابل پیش بینی و اینجاست که این مفهوم به مدیریت بحران وصل می شود. چیزی که مهم می باشد تغییر ماهیت و هویت است. در بحث تاب آوری هر مقیاسی که بررسی می شود ،باید مقیاس پایین تر و بالا تر و تاثیر آنها روی یکدیگر بررسی شود .

ایشان  ضمن اشاره به مهم بودن بحث زیر ساخت ها در بافت های نا کار آمد افزود: یکی از ویژگی های نظام تاب آور ،یادگیری و نگهداری  ارزش ها  است همچنین حضور تاریخ و اثر معماری بر موضوع تاب آوری  بسیاراثر گذار است.

دکتر حسینیون  در خاتمه ضمن اشاره به 1301 هکتار بافت فرسوده یا ناکار آمد در شهر شیراز بیان داشت: اگر بخواهیم در مورد تاب آوری شهر شیراز صحبت کنیم باید دیدگاهی فرامقیاسی داشته باشیم . همچنین افزایش سطوح نفوذ پذیر از جمله مباحثی است  که  پرداختن به آن می توانید جلو بسیاری از مسایل را بگیرد.

سپس دکترمحمد  آیینی  عضو هیات مدیره شرکت باز آفرینی شهری ایران بیان کرد: ما به عنوان پزشکان شهرساز باید سه اقدام مهم را در دستور کار قرار دهیم.  1- پیشگیری یعنی جریانات جمعیتی کشور را شناسایی کنیم و روند را برای 20 سال آینده طراحی کنیم و مناسب باآن  اقدامات لازم  را انجام دهیم.ایشان افزود: اقدام دوم پیشگیری و سومین اقدام ساماندهی می باشد که همه ما در بحث ساماندهی در حال اقدام هستیم.

دکتر آیینی  اشاره کرد : برای ایجاد محله سعدی اقدامات پیش نگری و پیشگیری انجام نشده است و امروزه می خواهیم ساماندهی کنیم و این ساماندهی 20 سال طول می کشد . ایشان  همچنین در این نشست به  سیاست انجام اقدامات مربوط به حوزه بهسازی و نوسازی در چهار چوب نظام هماهنگی در سیاست گذاری توسعه شهر ، با اولویت بخشی به سیاست توسعه درونی پرداخت.

همچنین  آقای نوذر امامی رئیس کمسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شهر شیراز به اهمیت تاب آوری اجتماعی همگام با مباحث کالبدی اشاره کرد.

در ادامه  این برنامه پنلی با حضور مهندس مسعود طهماسبی شهردار منطقه 3 ،مهندس موژان انصاری (فعال اجتماعی و دبیر جمعیت  امام علی (ع) شیراز  و دکتر بذرگر،دکتر حسینیون  و با حضورخانم دکتر روستا عضو هیات علمی بخش شهرسازی برگزار شد.

مهندس طهماسبی با ارائه گزارش آماری از میزان فرسودگی بافت  و جمعیت ، به بیان اقدامات انجام شده و اولویت بندی  اقدامات آتی در راستای بهبود وضعیت شهرک سعدی پرداخت و رویکرد کلی مداخله و برنامه های اقدام در سعدی را برشمرد .

مهندس انصاری ضمن ارائه ی گزارش در رابطه با جمعیت امام علی(ع) شیراز از سال 91 در محله ی سعدی به بیان تجربیات سازمان مردمی در فروردین ماه 98 پرداخت و برخی  مشکلات پیش آمده از قبیل عدم مدیریت بحران ، عدم هماهنگی سازمان های دولتی، هجوم نیروهای مردمی برشمرد.

به گفته محمد رضا شریفی نیا دبیر انجمن علمی بخش شهرسازی هدف از برگزاری این نشست این بود که دانشگاهیان همراه با مشارکت مردم به بیان مشترک بر تاب آوری برسند. شریفی نیا افزود : تمرکز روی محله سعدی از جمله مباحث برنامه ریزی شده در این نشست بود  که خروجی آن  به صورت مصوبه در آمد  و قرار شد  با همکاری و پیگیری شورای شهر توسط شهرداری این مصوبه  به اجرا برسد.

نوع خبر:فوری

20

هفتمین دوره مسابقه عکاسی " عاشورا در شهر من "

مهر و آبان  ماه

98

انجمن علمی شهرسازی

خانم دکتر روستا

مسابقه عکاسی عاشورا در شهر من، مسابقه‏ای است که از 7 سال پیش شروع شده و امسال هفتمین دوره خود را پشت سر گذاشت، در این مسابقه دانشجویان از  مراسم شهر خود در زمان عاشورای حسینی عکاسی می کنند و  رسومات  عاشورایی را به تصویر می کشند. در پایان نیز به عکس‏های برگزیده جوایزی نفیس اهدا می شود.

21

برگزاری مسابقه و برپایی غرفه به مناسبت هفته وحدت

18آبان ماه

98

بسیج دانشجویی

 

در روز 18 آبان ماه به مناسبت هفته وحدت مسابقه حدیث و دلنوشته از طرف بسیج دانشجویی برگزار شد و به برندگان بسته های فرهنگی اهدا گردید.

22

شرکت در دهمین جشنواره دانشگاهی حرکت

9آذرماه

98

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

 

مقامهای کسب شده توسط انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری به شرح ذیل هست:

انجمن علمی شهرسازی:

*برگزیده  نهایی در حوزه انجمن علمی

*برگزیده نهایی در حوزه نشریه (نشریه هفت)

*برگزیده نهایی در حوزه مسابقات علمی و فناورانه

*برگزیده نهایی در حوزه کتاب  ترجمه کتاب شهرهای رویداد مدار

توسط گروه مترجمین سینا جنگجو-فرهاد نیک نژاد –کیمیا حق نگهدار-زهرا حسن دایی

*برگزیده  در حوزه استاد مشاور دکتر علیرضا صادقی

*برگزیده  در حوزه دبیر انجمن علمی فرهاد نیک نژاد

*برگزیده در حوزه گزارش

انجمن علمی معماری:

*برگزیده نهایی در حوزه انجمن علمی

*برگزیده  در حوزه استاد مشاور مهندس ساناز حائری

*برگزیده  در حوزه دبیر انجمن علمی علی ساعیان

انجمن علمی فرش:

*فرش برگزیده نهایی در حوزه فعالیت خلاقانه

23

کارگاه  پیشرفته آشنایی با کاربرد نرم‏افزار GIS در طراحی شهری

11 آذرماه 98

انجمن علمی شهرسازی

مهندس مهسا چیزفهم  و مهندس دانشمندیان

در این کارگاه دانشجویان ارشد رشته شهرسازی به صورت تخصصی تربا مفاهیم نرم افزار GIS و کاربرد آن در طراحی شهری آشنا شدند.

24

کارگاه آموزشی envi-met

13 تا 15 آذر ماه

98

انجمن علمی معماری

دکتر وکیلی نژاد و مهندس سینا کرمی راد

 

25

نمایش و نقد و بررسی فیلم مستند نسیان

13 آذر ماه

98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر روستا- دکتر صادقی – دکتر ایزدی

در این جلسه ابتدا دانشجویان به تماشای مستند نسیان که مستندی در حوزه بازآفرینی شهری بود، نشستند و در ادامه نیز اساتید این رشته توضیحاتی در این رابطه ارائه نمودند.

26

بزرگداشت روز جهانی شهرسازی با همکاری نظام مهندسی استان فارس

14 آذرماه

98

انجمن علمی شهرسازی

مهندس احمد سعیدنیا – دکتر ناصر براتی

در این نشست ابتدا مهندس احمد سعیدنیا به سخنرانی در رابطه با موضوع حقوق شهروندی پرداخت و در ادامه نیز دکتر ناصر براتی در مورد محله بندی و هویت گم‏شده محله‏های شهرهای ایرانی به ارائه مطالب پرداختند. در پایان نیز در یک پنل به سوالات دانشجویان و مهندسان رشته شهرسازی پاسخ داده شد.

27

دومین جلسه دورهم خوانی کتاب شهر از نو

16 آذر ماه 98

انجمن علمی شهرسازی

 

در ساختمان الف شیراز دور همخوانی "کتاب شهر از نو"  توسط انجمن علمی شهرسازی برگزار شد. در این جلسه دانشجویان با همراهی هم ادامه کتاب شهر از نو را مطالعه کردند و به بحث و گفتگو پرداختند.

28

برپایی غرفه بسیج دانشجویی به مناسبت 16 آذر

16 آذر ماه 98

بسیج دانشجویی

 

 

29

گرامیداشت روز جهانی حفاظت از خاک در پارک آزادی

13 آذر ماه

98

انجمن علمی هنر

 

انجمن علمی هنر با همکاری سازمان فرهنگی،اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز و انجمن سبزگامان حیات سبز فارس،خانه فرهنگ بوم گردان پارس و مجموعه ای از تشکل های مردمی و گروه های هنری از جمله گروه هنری آسفالت به مناسبت روز جهانی خاک در روز 13 آذر ماه99 اقدام به برگزاری برنامه ای فرهنگی در پارک آزادی شیراز نمودند.

این برنامه با هدف آگاه سازی عمومی در رابطه با اهمیت حفاظت از خاک به عنوان یک میراث ملی انجام گرفت و شامل برنامه های متنوعی بود.

اجرای پرفورمنس انجمن علمی هنر با محوریت ارزش خاک در تولید وسایلی که به خاک آسیبی نمیزنند و آموزش کار با گل رس در ساخت اشیا به کودکان از جمله برنامه های این بزرگداشت بود.

همچنین میتوان به کاشت بذرهای بومی،نقاشی با خاک و... اشاره کرد که مورد استقبال شهروندان قرار گرفت

30

مسابقه اسکیس باز طراحی  عرصه ورودی دانشگاه شیراز به مثابه یک فضای مدنی

18 آذر ماه 98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر روستا

دانشجویان ارشد طراحی شهری به بازطراحی عرصه ورودی دانشگاه شیراز پرداختند و در پایان با داوری خانم دکتر روستا (استاد رشته طراحی شهری) به طرح برتر جایزه نفیسی اهدا شد.

31

دوره فاز دو معماری و مراحل اجرایی ساختمان

19 آذر ماه 98

انجمن علمی معماری

مهندس جعفر کاشف

 

32

پرسش و پاسخ دانشجویی با موضوع حقوق شهروندی

20 آذر ماه 98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر ناصر رضایی،دکتر عبدالحسین ظریفیان مهر و دکتر سیامک رجایی رامشه

در این نشست که با همکاری انجمن های علمی شهرسازی دانشگاه‏های دولتی، آزاد و پیام‏نور شیراز برگزار شد، ابتدا اساتید این رشته به بررسی موضوعات علمی در رابطه با موضوع حقوق شهروندی پرداختند. در آخر نیز جلسه  پرسش و پاسخ برگزار شد.

33

آموزش مدیریت منابع و رفرنس نویسی با نرم افزار end note

18 و 21 آذر ماه 98

انجمن علمی معماری

مهندس مرتضی دیمه گی

 

34

گرامیداشت روز دانشجو همراه با تقدیر از فعالان فرهنگی

25 آذر ماه 98

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری ،بسیج دانشجویی ،امور فرهنگی

 

با هدف بزرگداشت مقام دانشجو و تجلیل از فعالین فرهنگی روز دوشنبه ۲۵ آذر ماه  در تالار کیمیا برنامه ای  به همت انجمن های علمی وبسیج  دانشجویی دانشکده هنر و معماری  ، با حضور مسئولین دانشکده، اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویان برگزار شد.

این برنامه با  تلاوت  آیاتی از کلام الله  مجید، سرود ملی و اعلام برنامه آغازشد.  سپس دکتر بذرگر رئیس دانشکده هنر و معماری ضمن خیرمقدم به حاضرین ،این  روز پر افتخار را به محضر همه دانشجویان عزیز، اساتید و فرهیختگان  تبریک گفت.در ادامه خانم دکتر شعله سرپرست فرهنگی و دانشجویی دانشکده نیز ضمن تبریک روز دانشجو نکاتی درخصوص این روز گرامی مطرح کرد و در پایان سخن با قرائت قطعه هایی از شعر سهراب  سپهری به سخن خود خاتمه داد.

برنامه های متنوع فرهنگی و هنری از جمله  پخش کلیپ هایی  از فعالیت های انجمن های علمی ، مسابقات ورزشی ، اجرای  موسیقی زنده و پذیرایی از جمله  فعالیتهای این روز با شکوه  بود.همچنین در پایان مراسم نیز از فعالان فرهنگی  با اهدای لوح تقدیر و جوایز توسط معاون  فرهنگی دانشکده، تقدیر به عمل آمد. گفتنی است این برنامه با هدف ایجاد انگیزه و تقویت روحیه دانشجویی ترتیب داده شده بود.

 

35

جلسه نشست پیرامون نمای کلاسیک

26 آذر ماه 98

انجمن علمی معماری

دکتر قنبری

 

36

کارگاه رنگرزی پوشاک با رنگهای طبیعی

26 آذر ماه 98

انجمن علمی فرش

استاد احمد رضا احمدی

 

37

نشست علمی و صمیمانه با شهردار منطقه 6

23 آذر ماه

98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر حمید رضا اسماعیلی

در ابتدای این جلسه گروهی از دانشجویان رشته شهرسازی به ارائه مطالبی در مورد مدیریت شهری پرداختند و در ادامه دکتر حمیدرضا اسماعیلی (شهردار منطقه 6 شیراز) به گفتگو با دانشجویان نشست و در آخر نیز به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

38

آموزش ارائه و سخنرانی دانشجویی

27 آذر ماه 98

انجمن علمی فرش

آرش راوندی

 

39

جشن یلدا

27 آذر ماه

98

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

 

 

40

جلسه نقد و نمایش فیلم سرخپوست

30 آذر ماه 98

بسیج دانشجویی

دکتر درخشانفرد

 

41

نمایشگاه نقاشی خانم دکتر غروی با عنوان "بوستان خیال" در نگارستان باغ ملی

15 تا 30 آذر ماه 98

انجمن علمی هنر

دکتر غروی

دکتر فریبا غروی منجیلی ،کارشناسی عکاسی دانشگاه هنر تهران و کارشناسی ارشد ارتباط تصویری دانشگاه تربیت مدرس و دکترای پژوهش هنر در زمینه سینمای کودک از دانشگاه پاریس  سوربن فرانسه هستند و مدت 12 سال است که در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در کسوت  هیئت علمی تدریس می نماید. وی نمایشگاه های جمعی و انفرادی بسیاری در زمینه عکاسی و نقاشی در پاریس ،تهران و شیراز برگزار نموده و نمایشگاه بوستان خیال به منظور ارج نهادن به مقام دانشجو در روز 16 آذر آغاز و تا شب یلدا ادامه یافت.

عکس های  مجموعه بوستان خیال ،برگزیده ای از نقاشی های ذهنی ده ساله اخیر می باشد که حاصل تجربه سبک ذهنی مختلف نقاشی و همچنین برگردان حالات روحی و عاطفی و اتفاقات زندگی روزمره وی هستند.

ضربه قلمهای امپرسیونیسم و درونگرایی های اکسپرسیونیسم و نقاشی های خلاصه و مینیمال گرافیکی نیز تجربیاتی تکنیکی است که از این میان برخاسته اند .

42

افتخار آفرینی دانشجویان بخش هنر دانشکده هنر و معماری در پنجمین یادواره بوی سیب حرم

آذر ماه 98

معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز

 

پنجمین مسابقه بوی سیب حرم

 

مقام دوم در بخش عکاسی/ سرکار خانم فاطمه نهاری/ دانشجوی رشته پژوهش هنر

مقام سوم در بخش عکاسی/ جناب آقای یوسف محمدی تبار/ دانشجوی رشته گرافیک

مقام چهارم در بخش عکاسی/سرکار خانم المیرا کلانتری/ دانشجوی رشته صنایع دستی

مقام اول در بخش گرافیک در زمینه تایپوگرافی/سرکارخانم مینا برزگر/ دانشجوی رشته گرافیک

مقام دوم در بخش گرافیک در زمینه تایپوگرافی/سرکار خانم الهام راستی/ دانشجوی رشته صنایع دستی

مقام شایسته تقدیر در بخش گرافیک در زمینه تایپوگرافی /سرکار خانم بنفشه حسین زاده دانشجوی رشته گرافیک

مقام دوم در بخش گرافیک در زمینه طراحی پوستر /جناب آقای حسین علیزاده/ دانشجوی رشته گرافیک

مقام سوم در بخش گرافیک در زمینه طراحی پوستر /جناب آقای مسلم رستمی/ دانشجوی رشته گرافیک

مقام شایسته تقدیر در بخش گرافیک در زمینه طراحی پوستر /سرکار خانم نگار مقدس/ دانشجوی رشته گرافیک

مقام سوم در بخش گرافیک در زمینه تصویرسازی/سرکار خانم نگار مقدس / دانشجوی رشته گرافیک

43

سمینار علمی تحلیل الکوهای رفتار ترافیکی دانشجویان در پردیس‏های دانشجویی مقایسه تطبیقی چین و استرالیا

4 دی ماه 98

انجمن علمی شهرسازی

دکتر علی سلطانی

در این سمینار دکتر سلطانی (استاد تمام رشته شهرسازی دانشگاه شیراز) به تحلیل الگوهای رفتار ترافیکی دانشجویان در پردیس‏های دانشگاهی در سراسر جهان پرداختند و در آخر پردیس‏های دانشجویی چین و استرالیا را نیز مقایسه نمودند.

44

نشست تخصصی آشنایی با گرایشهای اصلی مهندسی شهرسازی

8 دی ماه

98

انجمن علمی شهرسازی

با حضور اساتید برنامه ریزی شهری

در این نشست دانشجویان مقطع کارشناسی رشته شهرسازی با انواع گرایشات مقطع کارشناسی ارشد و دکتری رشته شهرسازی آشنا شدند تا بتوانند تصمیم بهتری در  انتخاب ادامه زندگی تحصیلی داشته باشند.

45

کارگاه طراحی و ساخت سازه های پاشامی

۴ و ۵ دی ماه ۹۸

انجمن علمی معماری

دکتر علیرضا به نژاد

 

46

مراسم سوگواری شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)همراه با قرائت زیارت آل یاسین

7 و 8 بهمن ماه 98

معاونت فرهنگی دانشکده

 

 

47

نمایشگاه عکس  به مناسبت دهه فجر انقلاب  اسلامی

12 تا 24 بهمن 98

بسیج دانشجویی

خانم دکتر غروی

 

48

سی و چهارمین جلسه شورای فرهنگی در دانشکده هنر و معماری

16 بهمن 98

معاونت فرهنگی دانشکده هنر و معماری

اعضای شورای فرهنگی

 

49

نمایشگاه عکس و پوستر انقلاب اسلامی

12 الی 29 بهمن

بسیج دانشجویی

 

 

50

بازدید آموزشی از مناطق تاریخی و شهری کازرون

17الی18 بهمن

بخش شهرسازی

آقای دکتر ایزدی

 

51

جلسه نقد و نمایش فیلم رد خون

21 بهمن 98

بسیج دانشجویی

دکتر درخشانفر

 

52

ورکشاپ روانشناسی   "من چه رنگی هستم ؟"

27 بهمن98

معاونت فرهنگی با همکاری مرکز مشاوره

خانم سیمایی

 

53

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا

27 بهمن 98

بسیج دانشجویی

 

 

54

انتشار اولین نسخه گاهنامه فرهنگی اجتماعی سیاسی اقتصادی رنگ

3 اسفندماه98

بسیج دانشجویی

 

 

55

فضا آرایی دانشکده هنر و معماری به مناسبت دهه فجر

از 8 بهمن الی 1 اسفند ماه 98

امور فرهنگی

 

 

56

نمایشگاه عکس و پوستر انقلاب اسلامی

از 8 بهمن الی 1 اسفند ماه 98

امور فرهنگی و بسیج دانشجویی

 

 

57

نمایشگاه انسان طبیعت به بهانه دهه مبارک فجر

از 8 بهمن الی 6 اسفند ماه 98

بخش هنر

خانم دکتر غروی

در این نمایشگاه تعدادی از عکسهای دانشجویان بخش هنر با موضوع انسان و طبیعت در ساختمان شماره 3 دانشکده هنر و معماری به نمایش گذاشته شد.

58

مجموعه آموزش های مجازی معماری

از ۱۷ اسفندماه ۹۸

انجمن علمی معماری

 

 

59

مجموعه آزمون های مجازی معماری

از اسفندماه ۹۸

انجمن علمی معماری

 

 

60

گفت و گوی زنده با موضوع حقاظت از معماری قرن بیستم با نگرشی بر شوشتر نو

اسفند ماه

98

انجمن علمی معماری

دکتر امین محمودزاده

 

61

کارگاه مجازی آموزش مقدماتی ایلاستریتور

از ۲۵ فروردین ماه

گروه وی لرن با همکاری انجمن علمی معماری

ایمان دانشگر

 

62

کارگاه مجازی آموزش ارایه معماری در فتوشاپ

از ۲۵ فروردین ماه

گروه وی لرن با همکاری انجمن علمی معماری

امیرحسین واعظی

 

63

کارگاه مجازی آموزش مقدماتی revit

از ۲۵ فروردین ماه

گروه وی لرن با همکاری انجمن علمی معماری

ایمان دانشگر

 

64

کارگاه مجازی آموزش مقدماتی rhino

از ۲۵ فروردین ماه

گروه وی لرن با همکاری انجمن علمی معماری

سهیل تمیز

 

65

کارگاه مجازی تعاملی touch designer

از ۲۵ فروردین ماه

گروه وی لرن با همکاری انجمن علمی معماری

حمید استعجاب

 

66

برگزاری مسابقه دلنوشته به مناسبت نیمه شعبان

21 و 22 فروردین ماه

99

بسیج دانشجویی با همکاری امور فرهنگی دانشکده هنر و معماری

 

برگزاری مسابقه دلنوشته به مناسبت ولادت امام زمان به صورت مجازی که در آخر به سه نفر از بهترین دلنوشته ها جایزه اهدا شد .

اسامی برندگان

نفر اول شقایق کدخدایی به شماره دانشجویی  9833310

نفر دوم زهرا قنبری به شماره دانشجویی 9431107

نفر سوم شادی کدخدایی به شماره دانشجویی 9833309

67

برگزاری مسابقات آنلاین چهار گزینه ای در مورد زندگی حضرت مهدی (عج)

فروردین ماه

99

بسیج دانشجویی با همکاری امور فرهنگی دانشکده هنر و معماری

 

15 و 16 شعبان به مناسبت ولادت امام زمان (ع)  برگزاری مسابقه چهار گزینه ای درباره امام زمان(عج) به صورت مجازی برگزار شد و به سه نفر از برندگان جایزه اهدا گردید.

اسامی نفرات برتر

نفر اول

فاطمه سعادت نیا با شماره دانشجویی ۹۵۳۳۲۰۴

نفر دوم فاطمه پرویز با شماره دانشجویی ۹۵۳۳۵۹۹

نفر سوم محمد مجتبی زلزله ۹۱۳۳۸۷۰

68

برگزاری مسابقات عکاسی ، عکس نوشته، طراحی پوستر به مناسبت ماه مبارک رمضان

از 15 اردیبهشت تا 5 خرداد99

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری به همراه امور فرهنگی دانشکده هنر و معماری

 

مسابقات رمضانیه تا عید سعید فطر

جشنواره در قالب:

#عکاسی با موضوع:سفره های افطار و سحر

#طراحی پوستر با موضوع:ماه مبارک رمضان

#عکس نوشته با موضوع: کرونا و ماه مبارک رمضان

ارسال آثار به پیج دانشکده هنر و معماری  به سه اثر برتر نفری هفتاد هزار تومان جایزه داده شد

اسامی نفرات برتر

نفر اول در عکاسی علی شیخ پور به شماره دانشجویی9832542

نفر دوم در طراحی پوستر  مینابرزگر به شماره دانشجویی 9633512

نفر سوم در عکس نوشته  علیرضا شاهسوندی به شماره دانشجویی 9572165

69

برگزاری مسابقه کتابخوانی کتاب "آنگاه هدایت شدم" به مناسبت ماه مبارک رمضان

از 15 اردیبهشت تا 5 خرداد

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری به همراه امور فرهنگی دانشکده هنر و معماری

 

مسابقه کتابخوانی به مناسبت ماه مبارک رمضان

فایل پی دی اف کتاب آنگاه هدایت شدم از آقای تیجانی

در اختیار دانشجویان قرار داده شد و در روز عید سعید فطر امتحان گرفته شد و به سه نفر از برندگان جایزه داده شد .

اسامی نفرات برتر

نفر اول فاطمه کریمی به شماره دانشجویی

نفر دوم زهرا خدامرادی به شماره دانشجویی

نفر سوم سارا دانش پناه به شماره دانشجویی

70

کارگاه مجازی تخصصی آشنایی با پایگاه های اطلاعاتی و فرایند جستجوی پیشرفته در آن ها

24 اردیبهشت ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

خانم آریانا

در این کارگاه دانشجویان رشته شهرسازی با پایگاه‏های اطلاعاتی مختلف که در جهت مقاله و پایان‏نامه نویسی به آنها احتیاج داشتند، آشنا شدند و همچنین نحوه جستجوی پیشرفته در این پایگاه‏ها را آموختند.

71

طرح رمضان با رفیق آسمانی

25 اردیبهشت

99

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری

 

در این طرح که به مناسبت شب‌های قدر صورت گرفت روزی یک شهید معرفی میگردید.

72

طراحی پوستر به مناسبت روز قدس و دیگر مناسبتها

اردیبهشت و خرداد99

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری

 

طراحی پوستر و پخش آن در فضای مجازی به مناسبت روز قدس و دیگر مناسبتهای دینی

73

آموزش مجازی طراحی گلیم

خرداد99

انجمن علمی فرش

آقای آرش راوندی

ورکشاپ آموزش طراحی گلیم شامل موارد ذیل بود:

آموزش صفر تا صد طراحی گلیم با نرم افزار فتوشاپ . آموزش مرحله به مرحله طراحی و رنگ گذاری و ذخیره در حالت و اندازه مختلف و دلخواه

74

سخنرانی تخصصی انجمن علمی فرش در همایش هنر شیمی

خرداد 99

انجمن علمی فرش

آقای آرش راوندی

در همایش هنر شیمی آقای آرش راوندی دبیر انجمن علمی فرش پیرامون موضوع رنگرزی طبیعی و سنتی صحبت کردند.

75

برگزاری طرح جهش هنرمندانه به مناسبت روز عید سعید فطر

از 5 خرداد به بعد

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری

 

 

76

وبینار ملی الگوهای حمل و نقل در دوران پسا کرونا

12 خرداد ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

دکتر صفارزاده – دکتر سلطانی – دکتر خاکساری

در این وبینار هر کدام از اساتید به طرح موضوعاتی در رابطه با وضعیت حمل و نقل در دوران پسا کرونا پرداختند. ابتدا دکتر صفار زاده به ارائه راه حل هایی در جهت کنترل وضعیت نابسامان حمل و نقل در دوران پسا کرونا پرداخت در ادامه دکتر خاکساری  وضعیت کشور ایران در رابطه با این دوران را بررسی کرد و در پایان نیز دکتر سلطانی مباحثی را در بررسی نمونه های خارجی الگوهای حمل و نقلی در دوران پساکرونا مطرح کرد.

77

نمایشگاه مجازی آثار صنایع دستی دانشجویان

20 خرداد ماه

99

انجمن علمی هنر

 

نمایشگاه مجازی صنایع دستی آثار شاخص دانشجویان رشته صنایع دستی به مناسبت روز جهانی صنایع دستی در سایت ها و گروه های مختلف به نمایش گذاشته شد.

78

اولین جشنواره ملی میراث فرهنگی و موزه‏نگاری: موزه‏ها و بازآفرینی بافت‏های تاریخی

20 خرداد ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

دکتر سهند لطفی

در این وبینار که با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی دانشگاه شیراز، انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز و اتحادیه انجمن‏های علمی معماری، مرمت و شهرسازی ایران برگزار شد، دکتر سهند لطفی به بررسی تاریخ موزه‏ها در ایران و جهان پرداخت و نقش آنها را در بازآفرینی شهری در طول تاریخ را تبیین نمودند.

79

مسابقه مجازی ارائه کلاسی

خرداد ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

دکتر روستا – دکتر آراسته – دکتر صادقی

در این مسابقه، دانشجویان رشته شهرسازی ارائه‏های کلاسی خود را در هر زمینه‏ای با دیگر دانشجویان این رشته به اشتراک گذاشتند و در پایان ماه نیز از میان ویدیوهای ارسالی، به ارائه برتر جایزه نفیسی اهدا گردید.

80

طرح استادیار

خرداد ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

دکتر روستا

«استادیار»، طرحی است که انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز به کمک دانشجویان کارشناسی ارشد این رشته آغاز کرد.

در این طرح، دانشجویان کارشناسی ارشد، آموزش مهارت‌های نرم‌افزاری ویژه برای هر درس را در قالب ویدئوهای کوتاه در اختیار دانشجویان مخاطب قرار می‌دهند.

81

گفتگوی زنده اینستاگرامی: چالش‏های مدیریت شهری در اداره بحران سلامت عمومی

21 خرداد ماه 99

انجمن علمی شهرسازی

دکتر حمیدرضا اسماعیلی

در این گفتگو، دکتر حمیدرضا اسماعیلی (شهردار منطقه 6 شیراز) به بررسی چالش‏های پیش‏روی مدیریت شهری در مقابله با اپیدمی کرونا پرداخت و در ادامه راه‏حل‏هایی نیز برای کنترل آن ارائه نمودند  و در پایان نیز به سوالات دانشجویان پاسخ دادند.

82

کارگاه مجازی طراحی باغ بام

۲۶ خردادماه ۹۹

انجمن علمی معماری

مهندس ساناز حائری

 

83

ساخت نماهنگ درباره عمارت موسی خانی و شیرسنگی

30خرداد

99

بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری

 

ساخت کلیپ درباره عمارت موسی خانی و شیرسنگی

84

آموزش آنلاین طراحی نقوش هندسی

تیر 99

انجمن علمی فرش

آقای آرش راوندی

آموزش طراحی نقوش هندسی اسلامی و اصول پایه ای برای تقسیمات اشکال مختلف به طور منظم در این ورکشاپ صورت گرفت.

80 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی سال تحصیلی98-97

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

استاد یا سخنران حاضر در برنامه

توضیح مختصری از برنامه

1

نمایشگاه محصولات صنایع دستی با عنوان "از دستان ما"

14مرداد97

انجمن های علمی هنر

-

مراسم افتتاحیه نمایشگاه صنایع دستی با عنوان "از دست های ما "با حضور جناب آقای دکتر بذرگر ریاست دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز ، جناب آقای شیخ پور نائینی مدیر فرهنگی دانشگاه شیراز و اساتید  بخش هنر و علاقه مندان  در محل نگار خانه ملی شیراز برگزار گردید.

گفتنی ست این نمایشگاه به همت معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز و انجمن علمی بخش هنر  دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز  و با حضور بیش از 400 اثر  از دست ساخته های دانشجویان  رشته صنایع دستی دانشکده  برپا شده است.

به گفته دبیر انجمن علمی بخش هنر  این نمایشگاه  از 14 مرداد ماه به مدت یک هفته، همه روزه صبح ها 9 تا 12 و عصرها 18 تا 22 در نگار خانه باغ ملی واقع در چهار راه حافظیه میزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

2

شرکت در سومین  مجمع  اتحادیه انجمنهای علمی معماری،شهرسازی و مرمت

4 و 5 شهریور97

انجمن علمی معماری

-

سومین مجمع عمومی " اتحادیه انجمن های علمی دانشجویی معماری، مرمت و شهرسازی ایران " به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس در تاریخ چهارم و پنجم شهریور ماه 97 با حضور سرکار خانم عبداللهی به عنوان نماینده وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و 83 نفر از دبیران و نمایندگان انجمن های علمی- دانشجویی رشته های تابعه از 54 دانشگاه کشور برگزار گردید.در ابتدای مراسم آقای سید محمد علی بلادی نژاد دبیر اتحادیه ضمن عرض خیرمقدم به حاضرین به شرح دستورالعمل اجرایی مجمع و بررسی اجمالی مفاد اساسنامه و آیین نامه اجرایی اتحادیه پرداخت. سپس آقای افشین رزمی دبیرانجمن علمی معماری دانشگاه میزبان پیرامون برگزاری این مجمع ارائه داد. همچنین در خصوص چگونگی تشکیلات اتحادیه، گزارش سالیانه و راهبردها و موانع اجرایی و فعالیت هایی که در طی سال گذشته توسط اتحادیه صورت گرفته بود گزارشی به مجمع ارائه گردید.
در ادامه برنامه انتخابات سومین مجمع اتحادیه معماری،شهرسازی و مرمت برگزار شد که طی این جلسه آقای سید محمد علی بلادی نژاد   و علی ساعیان (دبیر انجمن علمی بخش معماری) از دانشگاه شیراز به ترتیب  به عنوان دبیر اتحادیه و دبیر کمیته روابط عمومی اتحادیه انتخاب شدند.

3

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

-

"مراسم سوگواری دهه اول محرم" ، قرائت زیارت عاشورا و سینه زنی ، با حضور کارکنان و دانشجویان هر روز صبح  به مدت  45 دقیقه  در  نمازخانه دانشکده هنر و معماری برگزار شد. لازم به ذکر است دعای پر فیض  زیارت عاشورا  تا آخر ماه صفر دوشنبه هر هفته در نمازخانه دانشکده هنر و معماری قرائت خواهد شد.

 

4

نشست تخصصی دانشگاه سبز

11 مهر

97

انجمن علمی معماری

پروفسور بروتس و پروفسور لوجا

نشست تخصصی دانشگاه سبز با حضور پروفسور بروتس از دانشگاه سالزبورگ اتریش و پروفسور لوجا از دانشگاه بخارست رومانی در تاریخ 11/7/97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد . پس از  توضیحات اولیه و خوشامد گویی  دکتر کاوه فتاحی،مدیریت بخش معاونت عمرانی دانشگاه شیراز و عضو هیئت علمی دانشکده هنر و معماری  و معرفی  سخنرانان و مهمانان، ارائه ی پروفسور بروتس با محوریت مبحث مدیریت سبز در دانشگاه شیراز آغاز شد.

پروفسور بروتس در سخنان خود ضمن تاکید براینکه دانشگاه ها در سراسر جهان،مناسب ترین مکان برای اجرای طرح مدیریت سبز هستند، اضافه کرد که این چنین رویکردی در مدیریت ها و طراحی های معماری امروز باید مد نظر  قرار گیرد. همچنین دلیل عدم پیشبرد رویکرد مدریت سبز در اکثر نقاط دنیا را دلایل و بهانه هایی از جمله عدم وجود بودجه لازم، یا مشکلات نگه داری و کمبود نیرو دانستند که راه حل آن وجود پشتکار در اجرا و حس تعلق  به مدیریت سبز و مقابله با مخالفت ها و مشکلات است چرا که هر دانشگاه در هر شهر متناسب با شرایط اقلیمی خود میتواند برنامه خاص خود را در این زمینه پیش ببرد . تاکید بر ایجاد تنوع های زیستی گوناگون در دانشگاه و معرفی نمونه موردی های مطرح در جهان ، دیگر بحث مطرح شده در این نشست بود.

5

نمایشگاه پوستر و عکس دفاع مقدس

از 1تا 15

مهرماه 97

انجمن علمی هنر و معماری

-

-

6

مسابقه عکاسی عاشورا در شهر من

مهر ماه 97

انجمن علمی شهرسازی

-

ششمین دوره مسابقه عکاسی عاشورا در شهر من با 5 سال سابقه برگزاری امسال نیز برای

ششمین سال پیاپی برگزار شد. در این دوره از مسابقه که برای ششمین دوره متوالی توسط

انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز برگزار شد، 159 اثر از دانشجویان و افراد علاقمندجهت داوری دریافت شد.

به نظر می رسد که برگزاری چنین مسابقاتی با توجه به موضوعیت داشتن آن ها با ایام عزاداری می تواند باعث ایجاد شور در بین دانشجویان در ارتباط با این مراسم معنوی وآیینی و توجه به ارتباط مسائل تحصیلی با آن شود.

7

بازدید علمی از تخت جمشید و نقش رستم و پاسارگاد در رابطه با معماری اسلامی

26 مهر 97

-

دکتر اختیاری و دکتر ذاکری

-

8

برگزاری ورکشاپ طراحی فیگور

از 19 مهرماه97 به مدت سه ماه

کانون نگاره

آقای حمیدرضا بشیری

هدف از تشکیل این کارگاه اموزش طراحی فیگور به علاقمندان میباشد و آقای بشیری مدرس این کارگاه از دانشجویان رشته گرافیک دانشکده هنر و معماری هستند.در اخر ترم از آثار برگزیده این ورکشاپ نمایشگاهی برپا خواهد شد.

9

کارگاه طاق زنی و ساخت گنبد مقرنس

از 23 مهر ماه تا 29 آذر ماه هر هفته پنجشنبه ها

انجمن علمی معماری و مرکز کار آفرینی

خانم دکتر اختیاری و استاد جانعلیپور

  جلسه اول کارگاه طاق زنی و ساخت گنبد مقرنس  در تاریخ 23/7/97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد . در این جلسه پس از آشنایی اولیه اساتید با دانشجویان شرکت کننده ، به شرح عملیات ساخت گنبد مقرنس ، معرفی محدوده ساخت و فضای برگزاری کارگاه در مجاورت زمین چمن در محوطه دانشکده هنر و معماری پرداخته شد .

 در ادامه جلسات ، شیوه ترسیم مقرنس و ساخت قالب و چارچوب فلزی آموزش داده شد و فرآیند ساخت مقرنس در جلسات آینده ادامه داردو

10

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود دانشکده هنر و معماری

21 مهرماه97

-

هیئت رییسه دانشکده و اعضای انجمن علمی بخشها

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود در تاریخ 21/7 /97 از ساعت 10 الی 12 با حضور جمع کثیری از دانشجویان اساتید و کارکنان دانشکده هنر و معماری در تالار کیمیا ی دانشکده هنر و معماری برگزار گردید. در این مراسم ریاست دانشکده؛معاونت آموزشی و معاونت فرهنگی و همچنین روسای بخشها  طی سخنرانی در بخشهای کوتاهی اقدام به معرفی و آشنا نمودن دانشجویان جدید با مقررات و آیین نامه های دانشکده نمودند.

11

اردوی معارفه دانشجویان ورودی 97 شهرسازی

مهر ماه 97

انجمن علمی شهرسازی

 

-

در طی بازدیدی که از باغ ارم شیراز برای دانشجویان ورودی جدید شهرسازی (ورودی 97 ) تدارک دیده شده بود، در فضایی دوستانه و صمیمی، انجمن علمی واهداف و نوع فعالیت های آن به این دانشجویان معرفی شد. در این بازدید همچنین سعی شد تا دانشجویان به بیان توانایی های و فعالیتهای خود تا قبل از ورود به دانشگاه بپردازند تا از این طریق هم باب آشنایی بیشتر با توانمند یهای آنان باز شده و همچنین از استعدادهای آنان در در طول دوره دانشجویی به شکلی درست استفاده شود.

12

دیدار هیئت رییسه دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز با معاونت فرهنگی؛اجتماعی و ورزشی  شهرداری شیراز (برای همکاریهای فرهنگی)

مهرماه97

-

دکتر گشتاسبی راد و هیئت رییسه دانشکده هنر و معماری

دیدار  صمیمانه آقای دکترمحمد رضا بذرگر رئیس دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیرازوآقای دکتر ابراهیم گشتاسبی راد معاون فرهنگی ،اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ،در دفتر ریاست دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزارگردید.

در این جلسه دکتر بذرگر، با تاکید بر ضرورت همکاری متقابل دانشگاه و شهرداری شیراز در جهت  اجرای هر چه بهتر طرح های شهرداری خاطر نشان کرد : این ارتباط متقابل دارای ابعاد مثبتی می باشد و دانشکده هنر و معماری  دانشگاه شیراز تلاش می کند تا با ارائه طرح ها ی علمی و ایده های هنری، شهرداری را یاری نماید.

در این راستا دکتر بذرگر بیان کرد: دانشکده  هنر و معماری  آمادگی همکاری با شهرداری در جهت برگزاری همایش ها،نمایشگاه ها و نیز ارائه طرح هایی برای زیبا سازی شهر و طراحی المان های شهری و معماری شهری را دارد.

همچنین  معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری شیراز آمادگی شهرداری جهت اختصاص فضاهای فرهنگی و هنری برای ارائه آثار دانشجویان بخش هنر را اعلام نمود و خواستار  همکاری دانشکده در راستای ارائه طراحی المان های سرای محلات وهمکاری دانشجویان در طراحی پرچم شهروندی  شد.

در ادامه  این جلسه آقای دکتر گشتاسبی راد اظهار داشت چنانچه دانشجویان معماری دانشکده تمایل داشته باشند پایان نامه  کارشناسی ارشد خود را  بر روی بافت قدیم تهیه نمایند، شهرداری شیراز آماده هرگونه همکاری می باشد.

در پایان این دیدار  قرار شد  تفاهم نامه ای در راستای گسترش همکاری های فی مابین شهرداری و دانشکده تنظیم و منعقد گردد.

 

13

نشست کارشناسان مرکز مشاوره با دانشجویان جدیدالورود

(کارگاه آموزشی مهارتهای زندگی و بهداشت روان)

22و 23 مهرماه97

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز با همکاری آموزش و امور فرهنگی

-

این کارگاه  که ویژه دانشجویان جدیدالورود بود به همت مرکز مشاوره دانشگاه شیراز و با همکاری بخش فرهنگی و آموزش دانشکده هنر و معماری در تالار کیمیا برگزار شد و طی دو روز 128 نفر از دانشجویان تازه وارد دانشکده هنر و معماری در آن شرکت کردند.در این کارگاه خانم مهرجهانیان رییس محترم اموزش نیز در خصوص معرفی سیستم   sess ، چگونگی تنظیم درخواست صدور گواهی اشتغال به تحصیل و دریافت و ارسال پیام ،انتخاب واحد  و...دانشجویان را راهنمایی کردند.

14

بازدید از بیمارستان قلب کوثر

25 مهر97

بخش معماری

دکتر عبدی

-

15

بازدید از کارگاه سنگبری

29 مهر97

بخش معماری

دکتر عبدی

-

16

بازدید از محله رکن آباد

30 مهر97

بخش معماری

دکتر عبدی

-

17

کارگاه آشنایی با منابع اطلاعاتی علمی

22 مهر97

انجمن علمی معماری و کتابخانه مرکزی

خانم آریانا کارشناس کتابداری

کارگاه آشنایی با شیوه های جستجو منابع اطلاعاتی در تاریخ 22/7/97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد . در این کارگاه به شیوه استفاده از پایگاه های اطلاعاتی موجود در سایت دانشگاه شیراز پرداخته شد . از جمله پایگاه های بررسی شده در این نشست، می توان به Science Direct, Scapus ,Google Scholar ,Magiran ,Civilica ,Noormags سامانه دانش گستر،سامانه علم نت ، کتابخانه دیجیتال و پایگاه کتاب های الکترونیکی دانشگاه شیراز اشاره کرد .همچنین  شیوه عضویت ، اشتراک گیری  و استفاده از امکانات و مقاله های این پایگاه به دانشجویان آموزش داده شد .

.

18

برگزاری ورکشاپ طراحی کاراکتر

از 3 آبان ماه به مدت سه ماه هر هفته یک جلسه

کانون نگاره و انجمن علمی هنر

محمد حیدر پور

-

19

برگزاری ورکشاپ پینهول

از 5 آبانماه 97 به مدت سه جلسه در سه هفته

کانون نگاره و کانون فیلم وعکس

پریسا پویانفر

-

20

بازدید از سایت تپه پوستچی

7 آبان

97

انجمن علمی معماری

اساتید بخش معماری دانشکده هنر و معماری

این بازدید در تاریخ 7 آبان ماه 1397 به همت انجمن علمی معماری دانشکده هنرو معماری دانشگاه شیراز با عنوان "بازدید از تپه باستانی پوستچی " در محل سایت در بلوار رحمت شیراز برگزار شد .تپه باستانی پوستچی با قدمتی نزدیک به ٧٠٠٠سال در شهر شیراز قرار دارد و تاکنون درطی سه فاز عملیات ، زمین های آن مورد برداشت قرار گرفته است. اولین معماری مربوط به ٧٠٠٠ سال پیش در این محل  پیدا شده و پیش از این در حوزه  معماری صرفا  یک دیوار ناقص در ایران یافت شده بود. فرآیند تبدیل این مکان به موزه در طی بازه زمانی ده ساله ، زیر نظر دانشگاه هنر از سه سال پیش آغاز شده است.

21

سی و یکمین شورای فرهنگی

7 آبان

97

-

-

صورت جلسه به پیوست ارسال میشود.

22

سخنرانی با عنوان "جانمایه های معماری ایرانی"

15

آبانماه

97

انجمن علمی معماری

مهندس فهیمی زاده

                اولین برنامه از سلسله نشست های تخصصی " هویت ایرانیان " باعنوان "جانمایه های معماری ایرانی " با سخنرانی مهندس حسین فهیمی زاده و به همت دکتر جاوید قنبری و انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز در تاریخ پانزدهم آبان ماه در تالار یاسمن دانشکده هنر و معماری برگزار شد .

مهندس فهیمی زاده در این برنامه با تاکید بر اهمیت تفکر پارسه به عنوان مرکزیت جهان در معماری جهان ، احترام به طبیعت و رابطه با آن را مهم ترین جانمایه معماری ایرانی دانستند و در ادامه مباحثی پیرامون معماری هخامنشیان و تخت جمشید مطرح شد .

دومین برنامه از این سلسله برنامه های هویت ایرانیان آذرماه در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار خواهد شد.

23

بازدید آموزشی از شهرهای کاشان و ابیانه

14 الی 17آبان ماه

97

بخش شهرسازی

دکترعلیرضا صادقی

-

24

بازدید در جهت آموزش

نقاشی و بیان تصویری از باغ ارم

21 آبان ماه

97

بخش معماری

مهندس ساناز حائری

-

25

شرکت در نهمین جشنواره دانشگاهی حرکت

23 آبان ماه

97

انجمهای علمی دانشکده هنر و معماری

-

مقام های انجمن های علمی دانشکده هنر و معماری

شهرسازی:

1- برگزیده نهایی در حوزه انجمن علمی گروه رقابتی هنر و معماری

2- برگزیده نهایی در حوزه نشریه  گروه رقابتی هنر و معماری

3- برگزیده نهایی  در حوزه مسابقه گروه رقابتی هنر و معماری

معماری:

1-  برگزیده نهایی در حوزه فعالیت علمی خلاقانه گروه رقابتی هنر و معماری

2-  برگزیده نهایی در بخش ویژه  گروه رقابتی هنر و معماری

3- برگزیده دانشگاهی در حوزه انجمن علمی گروه رقابتی هنر و معماری

فرش:

 1. شایسته تقدیر در حوزه انجمن علمی گروه رقابتی هنر و معماری

 

سینا جنگجو: برگزیده نهایی در حوزه محتوای دیجیتال گروه رقابتی هنر و معماری- فردی

سینا جنگجو: برگزیده نهایی در حوزه کتاب- فردی

دکتر علیرضا صادقی: استاد مشاور انجمن علمی  شهرسازی/// استاد مشاور برگزیده

دکتر جاوید قنبری:  استاد مشاور انجمن علمی  معماری///  استاد مشاور برگزیده

سینا جنگجو  :دبیر انجمن علمی  شهرسازی/// دبیر برگزیده

عبدالحمید عالی حسینی:  دبیر انجمن علمی  معماری/// دبیر برگزیده

26

نشست هم افزایی نرم افزاری we learn

28

آبان ماه

97

انجمن علمی معماری

-

در این برنامه دانشجویان به آموزش نرم افزار و اشتراک دانسته های خود در زمینه نرم افزاری و رفع اشکال می پردازند . این برنامه هر ماه در بخش معماری برگزار می شود.

27

بازدید آموزشی از کارگاه سفال

28 و 29

آبان ماه 97

انجمن علمی هنر

-

-

28

کارگاه اموزشی ایلاستریتور

29

آبان ماه

97

انجمن علمی فرش

-

کارگاه در 29 آبان 97 ، روز سه شنبه از ساعت 8  الی 12 به مدت 4 ساعت برگزار گردید. ابتدا کار با نرم افزار طراحی ایلستراتور و در پایان روش طراحی فرش با این نرم افزار آموزش داده شد.

29

کارگاه تخصصی مدل سازی

30

آبان ماه

97

انجمن علمی معماری

-

-

30

کارگاه آموزشی رنگرزی طبیعی

30

آبان ماه

97

انجمن علمی فرش

-

در روز چهارشنبه 30 آبان97 کارگاه با اموزش تئوری رنگهای طبیعی شروع شد.و سپس به رنگرزی کالای پنبه ایی با نیل . قرمز دانه(به سه روش پیش دندانه و پس دندانه و همزمان). زرچوبه پرداخته شد بعد ازآن رنگرزی کالای پشمی با رنگهای نیل و قرمز دانه و زرچوبه و در نهایت مقایسه این دو کالا از نظر جذب رنگ و روش رنگرزی آموزش داده شد.

31

برگزاری ورکشاپ مقدماتی Gis

از 1 آذرماه97

به مدت ده جلسه

انجمن علمی شهرسازی

مهندس جوادپور

با توجه به اهمیت و کاربرد نرم افزار GIS در مهندسی شهرسازی ، یادگیری و تسلط دانشجویان بر این نرم افزار امری ضرروی است. انجمن علمی شهرسازی در همین راستا کارگاه آموزش مقدماتی GIS با تدریس مهندس جوادپور،را برگزار کرد.دانشجویان در این کارگاه با محیط نرم افزار GIS آشنا شدند و کاربرد مقدماتی این نرم افزار در شهرسازی را آموختند.

32

کارگاه آموزشی راینو

8از آذر ماه 97

هرهفته پنجشنبه ها

انجمن علمی معماری

مهندس همایونی

جلسه اول تا ششم کلاس آموزشی نرم افزار راینو با حضور مهندس هومن همایونی از اساتید مدعو دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز به همت انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز درتاریخ های 8 و 15 آذرماه و 6ام،13ام،20 ام،27 ام دی ماه برگزار شد .در این جلسات ، دستورهای این نرم افزار و تکینک های مدلینگ انواع احجام و طراحی فرم و لنداسکیپ آموزش داده شد. از جمله تمرینات انجام شده در این جلسات می توان به طراحی پل کابلی، پاویون، استادیوم، ترسیم طاق و ترسیم مقطع پرسپکتیو  و ... اشاره کرد . همچنین در انتهای هر جلسه به نقد و بررسی آثار دانشجویان و آموزش تکنیک های ارائه پروژه و شیت بندی پرداخته شد .

33

شرکت دریازدهمین جشنواره ملی حرکت در اصفهان

4 تا 7 آذرماه

97

انجمهای علمی دانشکده هنر و معماری

-

*کسب مقام دوم در بخش نشریه در حوزه هنر و معماری

*کسب مقام سوم در بخش کتاب توسط آقای سینا جنگجو دبیر انجمن علمی شهرسازی

*کسب مقام شایسته تقدیر در بخش انجمن علمی برترحوزه هنر و معماری

*کسب مقام شایسته تقدیر در بخش مسابقه حوزه هنر و معماری

34

بازدید آموزشی از شهر فیروز آباد

7

آذر ماه

97

بخش شهرسازی

دکتر بذرگر

 

35

برگزاری ورکشاپ مدلسازی AHP

7 آذر

ماه

97

 

انجمن علمی شهرسازی

مهندس مسعود جوادپور

دانشجویان در این کارگاه به صورت تخصصی کاربرد مدلسازی AHP در مکان یابی کاربری ها در سطح شهر را یاد گرفتند.

36

کارگاه آموزشی گذری بر عکاسی آنالوگ

10 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

افشین آریا فر

کارگاه آموزشی گذری بر عکاسی آنالوگ

37

کارگاه آموزشی بسته بندی محصولات فرهنگی و صنایع دستی

10 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

تورنگ چماچم

کارگاه آموزشی بسته بندی محصولات فرهنگی و صنایع دستی

38

کارگاه آموزشی تصویر سازی موجودات افسانه ای ایرانی

12 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

پریسا منجزی

کارگاه آموزشی تصویر سازی موجودات افسانه ای ایرانی

39

کارگاه آموزشی پوستر (بررسی فضا، لی اوت، عنوان و ...)

13 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

مرتضی محلاتی

کارگاه آموزشی پوستر (بررسی فضا، لی اوت، عنوان و ...)

40

کارگاه آموزشی طراحی

13 و 14 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

فریبا غروی

کارگاه آموزشی طراحی

41

کارگاه آموزشی ماسکات از دریچه هویت و فرهنگ ایرانی

14 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

سپندی فرد

کارگاه آموزشی ماسکات از دریچه هویت و فرهنگ ایرانی

42

کارگاه آموزشی طراحی نشانه با هویت ایرانی

14 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

ایرج میرزاعلیخانی

کارگاه آموزشی طراحی نشانه با هویت ایرانی

43

کارگاه آموزشی تایپوگرافی

14 آذر 97

انجمن علمی هنر و کانون نگاره در هفته فرهنگی شهر صدرا

شهره مباشری

کارگاه آموزشی تایپوگرافی

44

ویژه برنامه های هفته فرهنگی ژاپن در ایران

12آذر ماه

97

روابط بین الملل دانشگاه شیراز با همکاری کانون نگاره و انجمن علمی هنر

-

کارگاه '' ایکه بانا '' که از قدیمی ترین رشته های اصیل گل آرایی ژاپن به شمار می رود، با حضور دبیر اول سفارت ژاپن در ایران، اساتید و دانشجویان ، در تالار یاسمن دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد.

این برنامه در قالب هفته فرهنگی ژاپن و به منظور معرفی آداب و رسوم و سنت های ژاپن ترتیب یافت و با استقبال اساتید و دانشجویان مواجه گردید.

دبیر اول سفارت ژاپن در ایران در این مراسم گفت: هفته فرهنگی ژاپن برای ششمین سال متوالی با هدف آشنایی بیش از پیش مردم ایران با فرهنگ و آداب و رسوم مردم این کشور برگزار می شود .

تاکاشی کامادا افزود: تاکنون هفته فرهنگی ژاپن تنها در تهران برگزار می شد و امسال برای اولین بار این مراسم در شیراز هم برگزار شده است.

در این برنامه علاوه بر سخنرانی رییس دانشکده هنر و معماری و آقای کامادا دبیر فرهنگی سفارت ژاپن در ایران خانم یامادا که استاد به نام گل آرایی در ژاپن هستند نیز چندین نمونه از گل آرایی خود را به معرض نمایش گذاشتند.

45

ورکشاپ گل آرایی ژاپنی

13آذر ماه

97

روابط بین الملل دانشگاه شیراز با همکاری کانون نگاره و انجمن علمی هنر

-

این ورکشاپ در راستای برنامه های هفته فرهنگی ژاپن در ایران ،در آتلیه شماره 254 دانشکده هنر و معماری برگزار شد.در این ورکشاپ 40 نفر از دانشجویان دانشگاه شیراز با تکنیکهای گل آرایی ژاپنی آشنا شدند.مدرس این ورکشاپ خانم یامادا  از اساتید سرآمد این رشته در ژاپن بودند.  در این کارگاه به هریک از شرکت کنندگان دسته گل و ابزار لازم داده شده و آموزش انفرادی و گروهی صورت گرفت.

46

مسابقه عکاسی و فیلم کوتاه و طراحی دست آزاد با موضوع هویت و حس تعلق شهری ایرانیان

آذر ماه 97

انجمن علمی شهرسازی

-

مسابقه عکاسی و فیلم کوتاه و طراحی دست ازاد با موضوع هویت و حس تعلق شهری ایرانیان ، از سلسله برنامه های مرتبط با ویژه برنامه روز جهانی شهرسازی بود که با استقبال مناسبی از طرف مخاطبین روبرو شد. تعدادی از آثار برای نمایش در ویژه برنامه انتهایی روز جهانی شهرسازی انتخاب شدند و در نهایت به سه اثر برگزیده جوایزی اهدا شد. این برنامه در سه بخش عکس،طراحی دست آزاد و همچنین کلیپ کوتاه برگزار شد.

47

گردهمایی روز جهانی معلولین

12 آذر ماه 97

انجمن علمی شهرسازی

با همکاری انجمن علمی کودکان با نیازهای ویژه

مهندس علیرضا روایی

این گردهمایی برنامه شامل برنامه های متعددی نظیر پخش موسیقی زنده توسط دانشجوی نابینا ، مسابقه و سرگرمی ، سخنرانی با موضوع شهر دوستدار افراد با نیاز های ویژه و ... داشت. در این سخنرانی مهندس علیرضا روایی به صحبت در رابطه با مشکلات اساسی افراد با ناتوانی های جسمی پرداخته و مسائل حیاتی و ضرورت توجه لازم به ارتقا کیفیت زیرساخت های پیاده‌رو ها چه در تقاطع ها و چه در سرتاسر خیابان را بیان کرد. ایشان همچنین در سخنرانی خود سیاست ها و راهبردهای بکار برده شده در کشور ژاپن در رابطه با نحوه ارتقا زیرساخت های شهری مطابق با نیازهای تمامی افراد و بیان تئوری همه شمولی، را مورد بررسی و تحلیل قرار داد.

48

مراسم گرامیداشت روز دانشجو

آذر ماه 97

انجمن علمی شهرسازی با همکاری بسیج

 

در این برنامه که با همکاری بسیج دانشجویی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد، به مناسبت «روز دانشجو » پس از پخش موسیقی و پذیرایی دانشجویان در فضایی صمیمی عکسهای گروهی با مسئولین دانشکده گرفتند.

 

49

نمایشگاه صنایع دستی

به مناسبت هفته دانشجو و بزرگداشت روز دانشجو با عنوان "هنر و تجربه"

12 الی 19 آذر ماه 97

تعاونی صنایع دستی دانشجویان دانشکده هنر و معماری

 

 

50

نمایشگاه آثار عکاسی یوسف محمدی تبار با عنوان"مشق شب"

11 الی20 آذر ماه

97

انجمن علمی شهرسازی با همکاری انجمن علمی هنر

 

نمایشگاه مشق شب مجموعه ای از آثار عکاسی شده با موضوع آئین های عاشورایی مردم شهر شیراز هست که با تکنیک چاپ دستی سیلک اسکرین چاپ شده است.

این نمایشگاه که با حضور دبیر اول و رئیس مرکز اطلاع رسانی و فرهنگی سفارت ژاپن تاکاشیما کامادا(Takashima Kamada) )،رئیس دانشکده هنر معماری جناب آقای دکتر بزرگر ، رئیس بخش هنر جناب آقای مهندس اسدی و اساتید و هیئت علمی بخش هنر از جمله جناب آقای دکتر سامانیان، دکتر فیزابی، دکتر ظفرمند، دکتر اثنی عشری، دکتر تجویدی  و دیگر اساتید بخش معماری و شهر سازی دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز، افتتاح شد.

از جمله کسانی که از این نمایشگاه دیدن کردند میتوان به دانشجویان این دانشکده و دانشگاه هنر شیراز و هنرجویان و هنرمندان ، اساتید و استاد میدوری یامادا(Midori Yamada) )اشاره کرد.

این نمایشگاه از روز یکشنبه 11 آذر ماه 97 لغایت شنبه 17 آذر ماه 97 در ساختمان های شماره 2 و 4 دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز از ساعت 8 تا 18 برپا بود.

51

کارگاه آموزشی

فتو شاپ در شهرسازی

از 17 آذر ماه به مدت ده جلسه

انجمن علمی شهرسازی

مهندس امیرحسین دعایی

این کارگاه به منظور آشنایی دانشجویان بخش شهرسازی با نرم افزار فوتوشاپ و نیز بهره گیری از قابلیت های آن در جهت ارایه کارها و پروژه های درسی و فردی آن ها برگزار شد از مهمترین سرفصل های این کلاس می توان به آشنایی کامل با نرم افزار فوتوشاپ و ابزار های آن، آموزش شیت بندی، آموزش صفحه آرایی در متون گزارش، کتاب ها، مقالات و مجلات، اصلاح و افزایش کیفیت نقشه ها و همچنین ایجاد صفحات پاور پوینت اشاره کرد.

52

کارگاه آموزشی

ابزارهای پردازشی

14 آذر

ماه

97

 

انجمن علمی شهرسازی

مهندس مسعود جوادپور

این کارگاه در راستای افزایش اطلاعات به روز رشته  شهرسازی و آشنایی بیشتر با نرم افزار   GIS  برگزار شد. چرا که نرم افزار GIS تخصصی ترین نرم افزار رشته شهرسازی است.  دانشجویان در این کارگاه به صورت تخصصی کاربرد ابزارهای پردازشی را یاد گرفتند.

53

نشست منظر در مینیاتور

12

آذرماه

97

انجمن علمی معماری

دکتر ابوالقاسمی

نشست منظر پردازی در مینیاتور با حضور دکتر ابوالقاسمی , عضو هیئت علمی بخش هنر و مهندس حائری، عضو هیئت علمی بخش معماری دانشکده هنر و معماری، در تاریخ دوازدهم آذرماه 97 برگزار شد. در این نشست به با تاکید بر مینیاتور به عنوان نقاشی ایرانی، ارتباط متقابل منظر و مینیاتور بررسی شد. در ادامه به تبیین و تفسیر مفاهیمی مانند تمثال، مجسمه ، هنر ایران،فضای چند ساحتی و ... پرداخته شد.

54

کارگاه اموزشی چیدمان اجزا در فضای بصری

21آذرماه

انجمن علمی شهرسازی

 

مهندس افشین آریافر

این کارگاه برای افزایش توانایی دانشجویان رشته شهرسازی در طراحی و قرار دادن اجزای یک پوستر در جای مناسب خود و آشنایی با مبانی پایه گرافیک و شناخت و آشنایی با نرم افزار فتوشاپ توسط مهندس افشین آریافر در تاریخ 21آذرماه برگزار شد .

55

شرکت در دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه شیراز

*

انجمن علمی شهرسازی

-

افتخارآفرینی و کسب ۱۴ مقام نشریه هفت را در دومین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه شیراز :

۱. نشریه هفت، نشریه منتخب معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه شیراز با عنوان ایستاده در اوج (مدیرمسئول: سینا جنگجو - شورای سردبیری: نگار ایمانی، زهرا خاکسار)

۲. نشریه هفت، رتبه اول نشریات علمی تخصصی هنر و معماری دانشگاه شیراز (مدیرمسئول: سینا جنگجو - شورای سردبیری: نگار ایمانی، زهرا خاکسار)

۳. روزبه ایمانی، مقام سوم بخش طرح

۴. سینا جنگجو، شایسته تقدیر در بخش طرح روی جلد

۵. سینا جنگجو، شایسته تقدیر در بخش مقاله اقتصادی

۶. تهمینه فیزابی، رتبه اول بخش مقالات علمی تخصصی هنر و معماری

۷. محمدجواد زمزمی ستوده، رتبه دوم بخش مقالات علمی تخصصی هنر و معماری

۸. نازآفرین نگهداری، رتبه سوم بخش مقالات علمی تخصصی هنر و معماری

۹. سینا جنگجو، شایسته تقدیر در بخش مقالات علمی تخصصی هنر و معماری

۱۰. عباس کیانی، شایسته تقدیر در بخش مقالات علمی تخصصی هنر و معماری

۱۱. نیلوفر پناهی، رتبه دوم بخش ویژه (تولید ملی، اقتصادی و راهکارها)

۱۲. محمدجواد زمزمی ستوده، رتبه سوم بخش ویژه (تولید ملی، اقتصادی و راهکارها)

۱۳. الهام اشرف‌زاده، شایسته تقدیر در بخش ویژه (تولید ملی، اقتصادی و راهکارها)

۱۴. سیده فاطمه حسینی، شایسته تقدیر در بخش ویژه (تولید ملی، اقتصادی و راهکارها)

 

56

کارگاه آموزشی معماری گلین

18

آذر ماه

97

انجمن علمی معماری

دکتر نریمان فرح زا

اولین دوره کارگاه آموزشی معماری گلین ، به همت انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز و پژوهشکده معماری بومی دانشگاه یزد و در همکاری مشترک بخش معماری دانشگاه شیراز و دانشگاه یزد، در تاریخ 18/9/97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد . در ابتدای برنامه ، دکتر نریمان فرح زا ، عضو هیئت علمی بخش معماری دانشگاه یزد و موسس پژوهشکده معماری بومی دانشگاه یزد، به معرفی فعالیت های این پژوهشکده و کارگاه های برگزار شده در سطح کشور پرداختند. ایشان در ادامه به معرفی معماری گلین و گستره ی جهانی این تکنیک ساخت پرداختند و آن را پاک ترین معماری حال حاضر دانستند . پس از بررسی روش های ساخت و نمونه های برجسته اجرا شده ، در بخش دوم  برنامه ، دانشجویان حاضر طی یک کارگاه عملی چهار ساعته با کسب تجربه خشت زنی به آشنایی با شیوه ساخت یک جداره با این مصالح پرداختند .

57

سخنرانی علمی با عنوان در گستره نقد

20

آذرماه

97

انجمن علمی فرش

آقای دکتر مقنی پور

در این نشست آقای دکتر مقنی پور  حول محور نقد در هنر صحبت کرده و مسایل ذیل را برای دانشجویان توضیح دادند:

 • چیستی نقد در هنر
 • موضوع نقد در هنر
 • هدف نقد
 • انواع نقد
 • شیوه نقد (مراحل ، ابزار ها)
 • رویکرد ها و نقش آنها در نقد
 • ارائه نقد

 

58

نمایشگاه کتب تخصصی شهرسازی

آذر ماه97

انجمن علمی شهرسازی

-

در ایام گرامیداشت روز جهانی شهرسازی  نمایشگاه کتابی به مدت دو هفته در لابی ساختمان شهرسازی و حیاط دانشکده ی هنر و معماری برپا شد و با استقبال خوبی از طرف دانشجویان و اساتید روبرو شد .

59

مطالعه گروهی کتابخوانی(کتاب رمزگان شهری)

آذر ماه97

انجمن علمی شهرسازی

دکترعلیرضا صادقی-دکتر مریم روستا

مطالعه گروهی کتاب و حلقه های مطالعاتی، نوآوری انجمن علمی شهرسازی در جهت اشاعه فرهنگ کتابخوانی بود.

که در این دوره انجمن نیز برگزاری این مراسم ادامه یافت. در این جلسات، اقداماتی از قبیل تهیه پاورپوینت از کل کتاب رمزگان شهری، مطالعه 25 رمز شهری در هر جلسه و بیان تجربیات شخصی در مواجه با این رمزها در سطح شهر، انتخاب رمز برتر در پایان هر هفته و تهیه کلیپ های تبلیغاتی از رمز برتر  انجام گرفت و در بهمن ماه نیز نمایشگاه و مسابقه عکس و اسکیس با موضوع کتاب مذکور  برگزار خواهد شد.

 

60

پخش و نقد وبررسی مستند چنارستان

19 آذر ماه97

انجمن علمی شهرسازی

دکترعلیرضا صادقی-دکتر مریم روستا

 جلسه نقد و بررسی فیلم های مستند  شهرسازی با پخش مستند چنارستان در تاریخ 19 آذر ماه 1397 به کوشش انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز برگزار گردید. این مستند درباره طویل ترین خیابان تهران یعنی خیابان ولیعصر می باشد و موضوع آن راجع به تفاوت تهران قدیم و جدید و دلایل بروز این تغییرات براساس شرایط اجتماعی،اقتصادی و سیاسی عصر حاضر است. در این جلسه پس از پخش مستند، به نقد و بررسی مستند با بحث و گفتگوی متقابل دانشجویان و اساتید حاضر در جلسه پیرامون سنت و مدرنیته و دلایل بروز تفاوت بسیار در چهره شهر امروز در مقایسه با  شهر دیروز پرداخته شد.

61

کارگاه آموزشی کناف

19

آذر ماه

97

انجمن علمی معماری

مهندس علی تاجیک

دومین همکاری انجمن علمی دانشگاه شیراز و شرکت کناف در قالب همایش و  دوره کارگاه آموزشی ، به همت انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز و نمایندگی فروش محصولات شرکت کناف در استان فارس، در تاریخ 19/9/97 در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز برگزار شد . در ابتدای برنامه ، مهندس علی تاجیک ، مدیر بازرسی و آموزش شرکت کناف ، به معرفی فعالیت ها و محصولات این شرکت پرداختند. ایشان در ادامه به مقایسه سیستم ساخت و ساز خشک با سایر تکنیک های ساخت حال حاضر و گستره ی جهانی این تکنیک ساخت پرداختند و آن را در صورت به کارگیری نیروی کار ماهر و استفاده درست از مواد اولیه ، یکی از بهترین سیستم های ساخت و ساز دانستند. پس از بررسی روش های ساخت و نمونه های اجرا شده ، در بخش دوم  برنامه ، دانشجویان حاضر طی یک کارگاه عملی دو ساعته با حضور در محل ساخت مدل آموزشی این شرکت در دانشکده هنرو معماری  به آشنایی با شیوه ساخت جداره ، سقف و اتصالات  با این مصالح پرداختند .

62

نشست تخصصی کتابخوانی چالش سپید

9 تیرماه و 21 آذرماه 97

انجمن علمی معماری

دکتر کاوه فتاحی

در پی برگزاری پنج دوره نشست تخصصی کتابخوانی چالش سپید ، انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز جلسه ششم این نشست را در قالب دو برنامه دو ساعته در تیرماه و آبان ماه 97 با محوریت نقد و بررسی کتاب " باغی میان دوخیابان " در دانشکده هنر  و معماری با حضور دکتر فتاحی ، ایده پرداز این سلسله نشست ها، برگزار کرد . درجلسه اول در تاریخ چهارم تیرماه  دکتر فتاحی با تاکید بر شیوه صحیح مطالعه کتاب جهت حضور در نشست تخصصی نقد کتاب ، به بیان و تشریح نکاتی از کتاب پرداختندو دانشجویان نیز نظر شخصی خود درباره این کتاب بیان کردند درپایان برنامه دانشجویان طی یک تماس کوتاه پرسش های خود را از معمار مورد مصاحبه کتاب، آقای کامران دیبا پرسیدند.در جلسه دوم نیز مطالب مطرح شده در جلسه گذشته تکمیل و جمع بندی گردیده  و بحث و گفتگو میان دانشجویان پایان بخش آن بود.

63

ویژه برنامه های روز جهانی شهرسازی

از 24 الی 28

آذرماه

97

انجمن علمی شهرسازی

-

 • کارگاه آموزشی هویت فضاهای عمومی شهری در قرن بیست و یکم
 • کارگاه آموزشی هویت شهری ایرانیان و فضاهای شهری زیرزمینی
 • اولین میزگرد تخصصی با عنوان «هویت محله ایرانی: بازآفرینی شهری، حس تعلق و هویت در محله‌های شهر معاصر ایرانی اسلامی»
 • اردوی بافت گردی
 • نمایشگاه آثار برگزیده دانشجویان رشته شهرسازی

64

سخنرانی علمی و تخصصی دکتر محمد رضا پور جعفر با موضوع تئوری فرم و شکل هویتمند محله های شهر

25

آذر

97

انجمن علمی شهرسازی

 

دکتر محمد رضا

پور جعفر

 

سخنرانی علمی و تخصصی دکتر محمد رضا پور جعفر با موضوع تئوری فرم و شکل هویتمند محله های شهر

65

سخنرانی علمی تخصصی دکتر محمدسعید ایزدی با موضوع هویت و باز آفریینی بافت های شهری معاصر

25

آذر

97

انجمن علمی شهرسازی

 

دکتر محمد سعید ایزدی

سخنرانی علمی تخصصی دکتر محمدسعید ایزدی با موضوع هویت و باز آفریینی بافت های شهری معاصر

66

سخنرانی علمی تخصصی دکتر احسان رنجبر با موضوع برهم کنش فرهنگ و کیفیت فضای عمومی شهری در هویت شهرهای ایران

25

آذر

97

انجمن علمی شهرسازی

 

دکتر احسان رنجبر

سخنرانی علمی تخصصی دکتر احسان رنجبر با موضوع برهم کنش فرهنگ و کیفیت فضای عمومی شهری در هویت شهرهای ایران

67

بازدید از شرکت فرش ذوالانوار

25

آذر ماه 97

 

انجمن علمی فرش

-

در این کارگاه دانشجویان با شیوه و ابزارالات رنگرزی از نزدیک آشنا شدند و از کارگاه مرمت و طراحی شرکت نیز بازدید کردندو در نهایت از قسمت شستشوی قالی دیدن کردند.

68

کارگاه آموزشی هویت فضاهای عمومی شهری در قرن بیست و یکم

24

آذر ماه

97

انجمن علمی شهرسازی

-

کارگاه آموزشی هویت فضاهای عمومی شهری در قرن بیست و یکم ، به کوشش انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز و شرکت عمران شهر جدید صدرا و در همکاری مشترک بخش شهرسازی دانشگاه  در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در تاریخ شنبه 24 آذرماه 1397 از ساعت 15-13 برگزار شد. در این برنامه دکتر احسان رنجبر، عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس تهران، به تشریح چالش های روز طراحی شهری در قرن 21 و جدیدترین ابزارهای رویارویی با این مسائل و مشکلات پرداختند. ایشان در صحبت های خود به مباحثی چون استفاده از رویدادمداری به عنوان ابزاری به منظور بازگشت حس و حال شهری به فضاهای شهری تاریخی، استفاده از مبلمان های متناسب با هویت و فرهنگ آن کشور و مبحث Mobility و چالش های فراروی آن در قرن 21 پرداختند. دانشجویان حاضر در طی یک کارگاه 2 ساعته با مفاهیم و ابزارهای جدید طراحی شهری برای مواجه با مشکلات روز شهر آشنا شده اند و به بحث و گفت‌وگو در این رابطه با دکتر رنجبر پرداختند.

 

69

کارگاه آموزشی هویت شهری ایرانیان و فضاهای شهری زیرزمینی

 

24

آذر ماه

97

انجمن علمی شهرسازی

-

کارگاه آموزشی هویت شهری ایرانیان و فضاهای شهری زیرزمینی ، به کوشش انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز و شرکت عمران شهر جدید صدرا و در همکاری مشترک بخش شهرسازی دانشگاه  در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در تاریخ شنبه 24 آذرماه 1397 از ساعت 17-15 برگزار شد. در این برنامه مهندس علی پورجعفر، پژوهشگر دکتری شهرسازی دانشگاه تربیت مدرس تهران، به بررسی مفهوم فضاهای شهری زیرزمینی و هویت آنها در قرن حاضر و تاریخچه آنها پرداختند. ایشان در بحث های خود به واژه شناسی هویت و دسته بندی فضاهای شهری زیرزمینی در گذشته و دوران معاصر پرداخته و ضمن بیان تعاریف مختلف از فضاهای شهری زیرزمینی با توجه به نظریه اندیشمندان فعال در این زمینه، به بررسی نمونه‌های موردی موفق در جهان و بررسی تجربه آنها در این زمینه پرداختند. دانشجویان حاضر در طی یک کارگاه 2 ساعته با مفاهیم و نمونه‌های جدیدی از فضاهای شهری زیرزمینی و نحوه طراحی و خاستگاه آنها آشنا شده و به بحث و گفت‌وگو پیرامون مطلب پرداختند.

 

70

اولین میزگرد تخصصی با عنوان «هویت محله ایرانی: بازآفرینی شهری، حس تعلق و هویت در محله‌های شهر معاصر ایرانی اسلامی»

 

25آذر97

انجمن علمی شهرسازی

-

اولین میزگرد تخصصی با عنوان «هویت محله ایرانی: بازآفرینی شهری، حس تعلق و هویت در محله‌های شهر معاصر ایرانی اسلامی» به کوشش انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز و شرکت عمران شهر جدید صدرا و در همکاری مشترک بخش شهرسازی دانشگاه  در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز در تاریخ یکشنبه 25 آذرماه 1397 در ساعت 9:30 برگزار شد. در این میزگرد که توسط انجمن علمی شهرسازی دانشگاه شیراز به مناسبت روز جهانی شهرسازی برگزار شد، دکتر محمدسعید ایزدی (معاون وزیر راه و شهرسازی و دبیر شورای عالی شهرسازی و معماری) با موضوع هویت و بازآفرینی بافت های شهری معاصر؛ فرصت ها و چالش ها، دکتر محمدرضا پورجعفر(استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس) با عنوان تئوری فرم و شکل هویتمند محله های شهر ایرانی، دکتر احسان رنجبر(عضو هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس) با موضوع برهم کنش فرهنگ و کیفیت فضای عمومی شهری در هویت شهرهای ایران، دکتر خلیل حاجی‌پور (عضو هیات علمی دانشگاه شیراز و مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید صدرا) و دکتر سهند لطفی (معاون پژوهشی دانشکده هنر و معماری) سخنرانی می کنند. در این پنل تخصصی با مطرح شدن موضوع هویت شهرهای ایرانی اسلامی و بیان چالش‌های پیش‌روی بازآفرینی شهری در برنامه ششم توسعه، بحث و گفت‌وگوی متقابلی بین اعضای پنل و دانشجویان و حضار محترم شکل گرفته شد. دانشجویان و تمامی حضار در این مراسم با مفاهیمی همچون هویت، هویت بومی ایران، هویت شهرهای ایرانی اسلامی، مفهوم بازآفرینی و چالش‌های پیش روی آن آشنا شدند. برگزاری موسیقی به همراه برنامه های شد و مفرح از دیگر بخش های مراسم روز جهانی شهرسازی بوده است.

71

اردوی بافت گردی بازدید علمی از محور زندیه تا قاجاریه در بافت قدیم شهر شیراز

 

29 آذر ماه

97

انجمن علمی شهرسازی

دکترعلیرضا صادقی-دکتر مریم روستا

بازدید از بافت تاریخی شیراز با محوریت «آثار تاریخی به جا مانده از دو دوره‌ی زند و قاجار» به‌کوشش دانشجویان انجمن علمی شهرسازی و با همکاری انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی استان فارس برگزار شد. این بازدید سه ساعته، از ارگ کریم‌خان زند آغاز و به نارنجستان قوام ختم شد و در مسیر این محور، توضیحاتی راجع به آثاری چون آرامگاه شیخ کبیر، بازار وکیل، طاق عدالتی، بند ملک‌ التجار و… توسط جناب آقای مسعود منیعاتی (رئیس انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی) برای حاضرین ارائه شد.

72

نمایشگاه آثار برگزیده دانشجویان رشته شهرسازی

از 19 الی 29 آذر ماه97

انجمن علمی شهرسازی

-

نمایشگاه آثار برگزیده دانشجویان طراحی و برنامه ریزی شهری بخش شهرسازی دانشکده

هنر و معماری دانشگاه شیراز، از سلسله ویژه برنامه های روز جهانی شهرسازی در ایام

گرامیداشت این رویداد در راهرو ساختمان شماره 2 دانشکده هنر و معماری برگزار شد. این

برنامه به مدت ده روز ادامه داشت و با استقبال مناسب دانشجویان روبرو شد.

73

نمایشگاه عکس فرش و حرکت

25

آذر ماه به مدت یک هفته

انجمن علمی هنر و فرش

-

نمایشگاه عکس  فرش و حرکت  ، در روز یکشنبه ۲۵ آذر ماه ۹۷، در حاشیه  نشست هویت شناسی قالی ایرانی، توسط آقای دکتر مجید رضا مقنی پور مدیر گروه آموزش بخش هنر ، آقای  دکتر علی مجابی نویسنده کتاب تاریخ فرش ایران و جهان و با حضور جمعی از اساتید و دانشجویان بخش هنر دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز افتتاح گردید.

در این نمایشگاه تعداد ۲۰ اثر از دانشجویان رشته ارتباط تصویری، با محوریت فرش ایرانی و نقش فرش در زندگی مردم ایران به  معرض نمایش گذاشته شد.

این نمایشگاه به مدت یک هفته در ساختمان شماره۴ دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز، دایر بود که با استقبال بسیاری از مخاطبین علاقه مند به این هنر روبرو شد.

74

سخنرانی علمی با عنوان هویت تاریخی قالی ایرانی

25

آذر ماه 97

انجمن علمی فرش با همکاری انجمن علمی هنر

دکتر علی مجابی

این نشست به همت انجمن علمی فرش ،انجمن علمی هنر و همکاری بخش هنر دانشگاه شیراز در تاریخ 25/9/1397 در تالار کیمیا برگزار گردید.

پس از خوشامدگویی و معرفی میهمان برنامه توسط آقای دکتر رحمانی ، آقای دکتر سید علی مجابی سخنرانی خود را درباره قالی سلجوقی آغاز کردند.

بخشی از سخنرانی آقای دکتر سید علی مجابی:

گسترش فرهنگ ایرانی  به آناتولی مرکزی و در میان سلجوقیان و  تاثیر آن در شکل گیری فرهنگ و زبان ترکی.

معرفی قالی سلجوقی :

قالی های سلجوقی متعلق میشوند به قرن 14 که اگر بخواهیم از نظر تاریخی آنها را دسته بندی کنیم به 4 دسته تقسیم می شوند.

 1. دسته اول شامل 8 قطعه بزرگ می شود که 4 قطعه آن سالم و 4 قطعه آسیب دیده است . از مسجد علاءالدین قونیه به دست آمده است.
 2. دسته دوم سه قطعه نسبتا بزرگ ( حدود 1- 5/1 تا 2 متر)است که از مسجد اشرف اوغلو در بِیشهری به دست آمده است.
 3. دسته سوم یک مجموعه 100 -150 قطعه ای  از شهر باستانی فُستان در 90 کیلومتری قونیه به دست آمده است.
 4. دسته چهارم سه قطعه فرش به دست آمده از مسجدی در شهر سیواس میباشد.

ده خصوصیت فرش های سلجوقی :

 • بی شک گره همه آنها متقارن بوده است.
 • همگی تمام پشم بودند.
 • چله کشی همه تخت بوده است.
 • همگی رنگ تیره دارند یا با رنگ هایی با سیری بالا کار شده اند.
 • طرح ها همه شکسته و هندسی می باشد.
 • شکل های هندسی به کار رفته کاملا ساده و خلاصه شده است.
 • در حاشیه طرح کوفی دیده شده است.
 • نقوش قلاب دار ، پیکان دار ، مرغک و قوچک در آنها فراوان است.
 • شش گوش ها ( شش پر ها) ، هشت گوش ها ( هشت پر ها)در تمامی فرششها دیده می شود.
 • طرح همه واگیره ای است.

 در ادامه برنامه و پس از پایان سخنرانی دکتر سید علی مجابی ازدانشجویان انجمن علمی بخش فرش تقدیر شد و هدایایی به رسم یادبود نیز به آقای دکتر مجابی تقدیم گردید.

در انتهای نشست حاضران به محل برگزاری نمایشگاه عکس رفتند و سپس از کارگاه بافت پارچه ، کارگاه بافت فرش و گلیم ، کارگاه رنگرزی و کارگاه طراحی بازدید کردند.

75

کارگاه آموزشی دیزاین بیلدر

28 و 29 آذر ماه 97

انجمن علمی معماری با همکاری مرکز کار آفرینی

دکتر وکیل نژاد

-

76

همایش تاثیر ملاحظات معماری در رفتار لرزه ای ساختمانها

جلسه اول

۲۷ آذر

97

انجمن علمی معماری

دکتر امیرحسین جمشیدی

دکتر منصور مصلی نژاد

مهندس مهرداد خواجه پور

مهندس  علیرضا حکمت آرا

دکتر یوسف آفرینی

دکتر علیرضا میرزایی

-

77

تلنگرگرام

آذر و دی  97

انجمن علمی شهرسازی

 

-

-

78

برپایی غرفه انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز در نمایشگاه آثار

دانشجویان معماری دانشگاه های استان فارس

8 دی ماه

97

انجمن علمی معماری

-

نمایشگاه آثار دانشجویان رشته معماری دانشگاه های استان فارس در تاریخ 08/09/97 به همت دانشگاه فنی و حرفه ای استان فارس در نهمین نمایشگاه بین المللی ساختمان ،واقع در شهرک گلستان برگزار شد، انجمن علمی معماری دانشگاه شیراز  نیز با انتخاب آثار برتر درس طرح معماری مقطع کارشناسی ، هفده اثر را دراین نمایشگاه در معرض نمایش عمومی قرار داد که مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت . در این نمایشگاه آثاری از یاسمین غلامی،حسین گلبن،حمید رضا عکاف،فرشاد دهقانی،مهدیه سادات هدایتی،امیر رضا اشکانی اصفهانی،یاسین نجفی،فرناز ستوده،علیرضا دلپذیر،مجتبی بهمنی،علی ساعیان ،زهرا خرم خورشید ،رضا سیادت نژاد ،فاطمه شعبانی،کیانا فتحی نژاد به نمایش گذاشته شد.

79

جلسه دوم نشست تخصصی

تاثیر ملاحظات معماری در رفتار لرزه ای ساختمان ها

 

3 دی ماه 97

 

انجمن علمی معماری

مهندس مهرداد خواجه پور، دکتر یوسف آفرینی، دکتر مریم اختیاری

پس از برگزاری موفقیت آمیز اولین نشست تخصصی تاثیر ملاحظات معماری دررفتار لرزه ای ساختمان ها با سخنرانی دکتر منصور مصلی نژاد ، دومین برنامه از این سلسله نشست ها در تاریخ سوم دی ماه 97 در اتاق کنفرانس دانشکده هنرو معماری برگزار شد.  از عناوین مطرح شده می توان به  تاثیرات روانی زلزله و بیماری های روانی پس از آن  با سخنرانی دکتر آفرینی ، آشنایی با دلایل تخریب ساختمان ها در زلزله های بم و کرمانشاه با سخنرانی مهندس خواجه پور) و آشنایی با عناوینی مثل بهسازی لرزه ای، مقاوم سازی، طراحی بر اساس عملکرد و روش های مقاوم سازی با سخنرانی دکتر میرزایی ، اشاره کرد.

80

نشست تخصصی

آشنایی با معماری منظر

 

12 دی ماه

97

انجمن علمی معماری

مهندس مهدی شیبانی

نشست تخصصی آشنایی با معماری منظر با حضور مهندس مهدی شیبانی از اساتید رشته معماری منظر دانشگاه شیراز برگزار شد. در این نشست که با هدف معرفی این گرایش به دانشجویان مقطع کارشناسی( به خصوص دانشجوبان سال چهارم) برگزار شد ، مباحثی مانند فضاسازی مجازی در معماری منظر، عوامل سازنده معماری منظر، آرامش در فضا، فضای آرامش بخش، انطباق منظر با کاربری های مختلف معماری، ترتیب طراحی لنداسکیپ و بنا ، رابطه فضای بیرون و درون پرداخته شد .

89 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی سال تحصیلی97-96

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

1

برپایی غرفه روز معرفی دانشگاه

مرداد96

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

2

شرکت در نمایشگاه بین المللی فرش

شهریور96

انجمن علمی فرش

3

برگزاری کلاس آموزشی GIS

شهریور96

انجمن علمی شهرسازی

4

کسب مقام توسط نشریه هفت در دهمین جشنواره نشریات دانشجویی سراسر کشور تیتر10

شهریور96

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

5

نشست هم اندیشی اعضاء هیأت علمی دانشکده هنر و معماری به میزبانی مرکز مشاوره معماری و شهرسازی دانشگاه شیراز

 

17 مهر ماه

96

مرکز مشاوره معماری معماری و شهرسازی دانشگاه شیراز

6

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

7

برگزاری مسابقه عکس و پوستر عفاف و حجاب

مرداد و شهریور96

امور فرهنگی و روابط عمومی

8

شرکت در هشتمین جشنواره دانشجویی حرکت

26 تا 29 شهریور96

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

9

بیست و نهمین شورای فرهنگی

17 مهر ماه

96

معاونت فرهنگی دانشکده هنر و معماری

10

پخش مستند آینده حمل و نقل شهری

24 مهرماه

96

انجمن علمی شهرسازی

 

11

 

سلسله کارگاه‌های آموزشی در حوزه برنامه‌ریزی و طراحی شهری

جلسه اول:

تشریح پروژه مطالعات و برنامه ریزی و طراحی پارک 580 هکتاری کوهستانی دراک»

17 مهر ماه 96

 

انجمن علمی شهرسازی

12

بازدید ازاسناد تاریخی در کتابخانه ملی به منظور آشنایی با طراحی حروف

26 مهرماه

96

بخش هنر

13

بازدید از مجموعه زندیه به منظور آشنایی با گرافیک محیطی

24 مهرماه

96

بخش هنر

14

بازدید از پیاده رو سلامت و ایستگاه مترو شاهد به منظور آشنایی با طراحی شهری

مهر ماه 96

بخش شهرسازی

15

بازدید از سایت دانشگاه صنعتی شیراز در صدرا  به منظور شناخت مصالح و جزییات اجرایی

25 مهرماه

96

بخش معماری

16

بازدید از سنگفروشیهای بلوارامیر کبیر

26 مهرماه

96

بخش معماری

17

 

کارگاه آموزشی مهارت زندگی و بهداشت

30 مهر و 1 آبان 96

مرکز مشاوره دانشگاه شیراز با همکاری امور فرهنگی

18

پخت شله زرد نذری به مناسبت اربعین حسینی

16 آبانماه 96

 

بسیج دانشجویی

 

19

 

 

سمینار و کارگاه آموزشی سیستمهای ساخت و ساز خشک

13 ،14 و 15 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

20

کارگاه دو روزه مدلسازی انرژی

10 و 11 آبانماه

96

انجمن علمی معماری

21

ویژه برنامه های روز جهانی شهرسازی

22 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

22

نمایشگاه گروهی پوستر در سلف سرویس

از 20آبانماه به مدت دو هفته

انجمن علمی هنر

23

 

ورکشاپ فضا آرایی سلف سرویس با توجه به گرافیک محیطی

 

انجمن علمی شهرسازی

24

 

کارگاه تخصصی با همکاری UN-Habitat

22 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

25

نشست تخصصی و جشن روز جهانی شهرسازی

22 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

26

نمایشگاه کتاب با همکاری انتشارات آذرخش

20 تا 24 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

27

مسابقه عکاسی، اسکیس و فیلم کوتاه

آبان ماه 96

انجمن علمی شهرسازی

28

نمایشگاه آثار علمی دانشجویان شهرسازی

20 تا 24 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

29

پخش مستند علمی Urbanized

23 آبان 96

انجمن علمی شهرسازی

30

بازدید علمی از بافت تاریخی شهر شیراز

25 آبان

96

 

انجمن علمی شهرسازی

31

دومین نمایشگاه اثار دانشجویان طراحی شهری  ورودی 95

20 تا 24 آبانماه 96

انجمن علمی شهرسازی

32

کارگاه کارت بافی

مقدماتی

25 آبان 96

انجمن علمی فرش

33

مسابقه طراحی بوفه دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

20 تا 30 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

34

خوانش کتاب اتمسفر

21 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

35

بازدید از نمایشگاه بین المللی صنعت ساختمان

19 آبان ماه 96

انجمن علمی معماری

36

جمع آوری کمک های مردمی برای زلزله زدگان

25 تا 30 آبان ماه  96

انجمن علمی معماری

37

ورک شاپ طراحی پلان مقرنس جلسه اول

18 آّبانماه 96

انجمن علمی معماری

38

مسابقه عکاسی بهمان

30 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

39

طرح شیفت پشتیبان

28 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

40

ورک شاپ ساخت مقرنس جلسه دوم

25 آبانماه 96

انجمن علمی معماری

41

سخنرانی تخصصی با عنوان تحولات روستا

توسط دکتر ایزدی

آبانماه 96

انجمن‌علمی شهرسازی

42

جلسات مطالعه‌گروهی

آبان‌ماه 96

انجمن‌علمی شهرسازی

43

جشن آغاز امامت امام زمان (عج)

7 آذرماه 96

بسیج دانشجویی و انجمن علمی شهرسازی

44

جلسه دیدار رئیس مرکز حمایت  از فعالیت های علمی دانشجویان دانشگاه شیراز با مسئولین  و فعالان فرهنگی دانشکده هنر و معماری

29 آبان ماه

96

امور فرهنگی

45

بازدید از کارگاههای رنگرزی سنتی در سلطان آباد شیراز

14 آذر ماه

96

 

انجمن علمی فرش

46

بازدید از محله سنگ سیاه

20 آذر 96

انجمن علمی شهرسازی و بخش شهرسازی

47

عکاسی گروهی از تخت جمشید

11 آذر 96

بخش هنر

48

ویژه برنامه های روز دانشجو

14 آذر ماه96

 

انجمن علمی بخش معماری

و بسیج دانشجویی

49

برگز اری نمایشگاه گروهی نقاشی توسط دانشجویان بخش هنر

25 الی 29 آذر ماه 96

انجمن علمی بخش هنر

50

برگزاری سمینار روش های تحلیلی در مطالعه و توسعه فرش دستباف با حضور اساتید دانشگاه ترکیه در دانشکده هنر و معماری

20 الی 22 آذر ماه96

 

انجمن علمی بخش فرش

51

کارگاه رنگرزی سنتی

 

آذر 96 21

 

انجمن علمی فرش

52

کارگاه کارت بافی پیشرفته

 

 

22 آذر 96

انجمن علمی فرش

53

ورکشاپ طراحی

22 آذر ماه 96

 

انجمن علمی بخش هنر

54

ورکشاپ نقاشی،تایپوگرافی و طراحی پوستر با موضوع آیتمهای برگرفته از نهج البلاغه

26 آذر ماه96

 

انجمن علمی بخش هنر

55

عکاسی گروهی از محله های قدیمی شهر شیراز

29 آذرماه96

 

انجمن علمی بخش شهرسازی

56

سمینار اقلیم شناسی در در تالار یاسمن

27 آذر ماه96

 

انجمن علمی بخش معماری

75

برنامه سمینار طراحی و مدیریت پایدار در تالار یاسمن

28 آذر96

 

انجمن علمی بخش معماری

58

کارگاه طراحی پایه

از 16 آذر 96

به مدت 6 هفته

کانون نگاره

59

 

کارگاه روش تحقیق کیفی

 

12آذر 96

انجمن علمی فرش

60

ویژه برنامه های شب یلدا

29 آذر 96

انجمن علمی شهرسازی و معماری

61

نمایشگا گروهی  نقاشی دانشجویان بخش هنر

از 25 آذر ماه 96

به مدت یکهفته

انجمن علمی هنر

62

شرکت در دهمین جشنواره ملی حرکت

دی ماه 96

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

63

برگزاری سری دوم سمینار طراحی اقلیمی

13 و 14 دی ماه 96

 

انجمن علمی بخش معماری با همکاری مرکز کار آفرینی

 

64

برگزاری نشست تخصصی معماری و شهرسازی در دانشکده هنر و معماری دانشگاه شیراز

 

4 دی ماه96

 

مرکز مشاوره معماری و شهرسازی دانشگاه شیراز

65

ورکشاپ آموزشی رنگرزی کالای پنبه ایی با

رنگهای طبیعی

7 دی 96

انجمن علمی فرش

66

مسابقه عکاسی

4 دی 96

انجمن علمی فرش

67

نمایشگاه گروهی سفال

دی ماه 96

انجمن علمی هنر

68

نشست اول اولین دوره عکسواره شهر نگار

5 دی ماه96

 

انجمن علمی معماری با همکاری کانون فیلم و عکس دانشگاه شیراز

69

بازدید از کارگاه مرمت

4 دی ماه 96

 

انجمن علمی معماری

70

بازدید از کارگاه مقرنس

11 دی ماه 96

 

انجمن علمی معماری

71

نشست تخصصی پایداری

6 دیماه96

انجمن علمی معماری

72

کارگاه ارکان طراحی و مدیریت موثر در توسعه احیایی

6 دی ماه96

 

انجمن علمی معماری با همکاری انجمن های علمی بخش مدیریت و مدیریت و برنامه ریزی آموزشی

73

کلاس های دانشجو محور welearn

14 دی ماه 96

 

انجمن علمی معماری

74

 

کارگاه مقرنس

آذر ماه و دی ماه 96

انجمن علمی معماری

75

 

جلسه های اساتید و دانشجویان حول محور زیبازیافت 6

از آذر تا دی ماه 96

انجمن علمی معماری

76


حضور انجمن علمی فرش دانشکده هنر و معماری در چهاردهمین نمایشگاه فرش دستباف

21  الی 25 بهمن ماه

96

انجمن علمی فرش

77

برگزاری کارگاه فتو شاپ

از 5 اسفند به مدت سه هفته

انجمن علمی شهرسازی

78

برگزاری کارگاه ایلاستریتور

از 5 اسفند به مدت سه هفته

انجمن علمی شهرسازی

79

بازدید علمی از سایت شهرک گلدشت حافظ

5 اسفند

96

انجمن علمی معماری

80

احراز جایزه دو مقام دانشجوی نمونه کشوری و دانشجوی نمونه دانشگاهی توسط آقایان سینا جنگجو و پیمان نجفی از دانشجویان انجمن علمی شهرسازی

اسفند 96

انجمن علمی شهرسازی

81

کارگاه  تخصصی مدل کسب و کار برای

محصولات صنایع دستی

 

16 اسفند ماه

96

انجمن علمی فرش

82

کارگاه تایپوگرافی ،طراحی پوستر و نقاشی طهورا  3

14 اسفند ماه

96

انجمن علمی هنر

83

نمایشگاه گل و گیاه

از 12 اسفند ماه به مدت یکهفته

انجمن علمی معماری  و انجمن علمی بخش کشاورزی

84

 کارگاه آموزشی فتو شاپ

تخصصی

از 2 اسفند به تعداد 3 جلسه

انجمن علمی شهرسازی

85

کارگاه آموزشی illustrator

تخصصی

از 2 اسفند به تعداد 3 جلسه

انجمن علمی شهرسازی

86

سری دوم کارگاه آموزشی تری دی مکس

 

در اسفند ماه به تعداد 3 جلسه

انجمن علمی معماری

87

چیدمان هفت سین نوروزی

اسفند ماه

96

انجمن علمی فرش

88

بازدید علمی از خانه بصیری در محله سنگ سیاه

13 اسفند

96

انجمن علمی معماری و بخش معماری

89

نمایشگاه زیور آلات خانم فاطمه السادات عمرانی دانشجوی بخش هنر

از 12 اسفند ماه 96 به مدت یکهفته

بخش هنر

84 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی  سال تحصیلی96-95

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

1

نمایشگاه هفته دفاع مقدس

هفته اول مهرماه  95

بسیج دانشجویی

2

نشست کشوری انجمنهای علمی شهرسازی،مرمت و  معماری

20  شهریور 95

انجمن علمی شهرسازی

3

برگزاری کلاسهای فوق برنامه فوتو شاپ

مهر و آبان 95

انجمن علمی شهرسازی

4

کارگاه بهداشت و روان ویژه دانشجویان جدیدالورود

27 و 28 مهر95

مرکز مشاوره

5

برگزاری نمایشگاه پوستر  و تایپو گرافی در حاشیه همایش  جایگاه و نقش مادر در  دانشگاه شیراز

شهریور ماه 95

بخش هنر دانشکده هنر و معماری با همکاری دانشکده علوم تربیتی

6

مراسم دهه اول محرم

دهه اول محرم

بسیج دانشجویی

7

مراسم بزرگداشت مرحوم نادر کاظمی

14 مهر ماه 95

روابط عمومی  و امور فرهنگی

8

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

9

نمایشگاه گل و گیاه

از 24 مهر به مدت یکهفته

امور فرهنگی

10

نمایشگاه زیور آلات

از 24 مهر به مدت یکهفته

امور فرهنگی

 

11

 

نشست دانشجویان انجمن علمی شهرسازی

هفته ای یکبار

انجمن علمی شهرسازی

12

شرکت در نهمین جشنواره ملی حرکت و

هفتمین جشنواره دانشگاهی حرکت

7 الی 10مهرماه 95

انجمنهای علمی

13

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود

20  مهرماه 94

امور فرهنگی و روابط عمومی و انجمنهای علمی

14

اردوی عکاسی از کوه دراک

26  مهر ماه 95

انجمن علمی معماری

15

اردوی بازدید  علمی از خیابان احمد بن موسی و شاه چراغ

11  مهر ماه 95

انجمن علمی شهرسازی

16

جلسات نشست با دانشجویان انجمن علمی معماری

هفته ای یکبار

انجمن علمی معماری

17

 

بیست و هفتمین شورای  فرهنگی

10 آبان  95

معاونت فرهنگی دانشکده هنر و معماری

18

اولین نشست باغات شهری شیراز( با عنوان باغات شیراز فرصتها و تهدیدها)

8  آبان ماه 95

انجمن علمی شهرسازی

 

19

 

 

اردوی بازدید از بافت قدیمی شیراز

10 آبان ماه  95

انجمن علمی شهرسازی

20

نمایش فیلم " اینجا بدون من " به کارگردانی بهرام توکلی

11 آبان  95

انجمن علمی معماری با همکاری کانون فیلم و عکس

21

بازدید علمی از موزه هفت تنان

15 آبان 95

انجمن علمی بخش

هنر

22

بازدید علمی از پروژه راهسازی فسا-داراب

12  آّبان  95

انجمن علمی شهرسازی

23

 

برگزاری نمایشگاه زیور آلات رزینی

15 تا 17  آبان 95

انجمن علمی هنر

24

 

نمایش فیلم " پرسه درمه " به کارگردانی بهرام توکلی

17 آبان  95

انجمن علمی معماری با همکاری کانون فیلم و عکس

25

بازدید از موزه تاریخ طبیعی

23 آبان 95

گروه صنایع دستی و فرش

26

پخت آش نذری توسط دانشجویان به مناسبت اربعین حسینی

23 آبان  95

بسیج دانشجویی و امور فرهنگی

27

بازدید علمی از پروژه راهسازی بلوار رحمت

26 آبان ماه 95

انجمن علمی شهرسازی

28

بازدید علمی و عکاسی از  روستای قلات

16 آذر 95

بخش شهرسازی

29

مراسم بزرگداشت روز جهانی شهرسازی

3  آذر ماه 95

انجمن علمی بخش شهرسازی

30

مراسم بزرگداشت روز دانشجو

16 آذر ماه 95

انجمن علمی بخش هنر

31

مراسم اختتامیه دومین یادواره بوی سیب حرم

14 آذر ماه  95

انجمن علمی بخش هنر و کانون نگاره

32

نمایشگاه جنبی به مدت یکهفته از آثار ارائه شده به بخش مسابقه یادواره بوی سیب حرم

14 آذر ماه

95 به مدت یکهفته

انجمن علمی بخش هنر و کانون نگاره

33

بازدید علمی از موزه شاهچراغ

20 آذر ماه 95

بخش هنر

34

بازدید علمی از مجموعه تاریخی تخت جمشید

3 دی ماه  95

بخش هنر

35

چالش سپید جلسه اول :کتاب و کتابخوانی

عنوان کتاب"تارو پود و هنوز"نوشته علی اکبر صارمی

21 آذر ماه 95

انجمن علمی بخش معماری

36

نمایش فیلم سینمایی" شب یلدا"

28  آذر ماه 95

انجمن علمی بخش معماری

37

مسابقه تایپو گرافی یلدا

29 آذر  ماه 95

انجمن علمی بخش هنر

38

کارگاه آموزشی معنای سمبولیک پرچمهای جهان

23 آذرماه 95

کانون نگاره

و انجمن علمی بخش هنر

39

کارگاه دو روزه عکاسی  معماری با حضور آریا عارف

1 و 2 دی ماه 95

انجمن علمی بخش معماری

40

نشست و سخنرانی باحضور دکتر حائری مازندرانی با عنوان"معاصر شدن معماری ایرانی"

5 دی ماه 95

انجمن علمی بخش معماری

41

نشست و سخنرانی با حضور دکتر مغاره  با عنوان"ارزیابی شاخص های مدیریتی در پروژه های عمرانی"

6 دی ماه 95

انجمن علمی بخش معماری

42

نمایش فیلم "لکه"

6 دی ماه 95

بسیج دانشجوی

43

برگزاری کلاسهای آموزشی فلسفه هنر

آذر و دی  95

انجمن علمی بخش هنر

44

بیست و هشتمین جلسه شورای فرهنگی

20 دی ماه 95

معاونت فرهنگی دانشکده

45

نمایشگاه عکس و پوستر فجر

12 تا 22 بهمن ماه 95

انجمن علمی شهرسازی ،

بسیج دانشجویی

46

شرکت در نمایشگاه بین المللی فرش

سیزدهمین دوره

بخش فرش

47

فضا آرایی فجر

12تا 22 بهمن 95

روابط عمومی دانشکده و امور فرهنگی

48

مسابقه عکاسی" فجر در شهر من"

12 تا30 بهمن 95

انجمن علمی شهرسازی

49

ورکشاپ کاشی شکسته

24 بهمن 85

انجمن علمی معماری

50

نواختن زنگ انقلاب در دانشکده هنر و معماری

12 بهمن

روابط عمومی دانشکده

51

بازدید خیرین از دانشکده هنر و معماری

دی ماه 95

برنامه روابط عمومی دانشگاه شیراز

52

نام نویسی اردوی راهیان نور

اسفند ماه 95

بسیج دانشجویی

53

مسابقه مقدماتی عکاسی جشنواره طهورا

اسفند ماه 95

معاونن فرهنگی دانشگاه شیراز با همکاری دانشکده هنر و معماری

54

شرکت در یازدهمین المپیاد فرش دستباف

اسفند ماه 95

بخش فرش

55

ورکشاپ  مقدماتی د.ومین جشنواره سراسری دانشجویی تجسمی قرآن و هنر

10 اسفند 95

انجمن علمی بخش هنر و جهاد دانشگاهی

56

ورکشاپ مقدماتی جشنواره طهورا

2 اسفند  95

انجمن علمی بخش هنر با

همکاری معاونت فرهنگی

57

برنامه های دهه فاطمیه

اسفند ماه 95

روابط عمومی دانشکده و امور فرهنگی

58

ورکشاپ آموزش تایپوگرافی به زبان ساده

18  اسفند 95

دانشکده هنرومعماری و

دانشکده علوم تربیتی

59

ورکشاپ نقاشی

18  اسفند 95

دانشکده هنرومعماری و

دانشکده علوم تربیتی

60

شرکت در برنامه کار آفرینی پارک علم و فناوری

20 اسفند 95

پارک علم و فناوری

61

برپایی سفره هفت سین در دانشکده هنر و معماری

21 اسفند 95

امور فرهنگی دانشکده

62

کارگاه آموزشی طراحی نقشه فرش با نرم افزارفتوشاپ

17 فروردین 96

انجمن علمی فرش

63

مراسم تقدیر از کادر اجرایی همایش آموزش هنر

28 فروردین 96

انجمن علمی هنر

64

اردوی علمی به تهران

20 تا 22 فروردین 96

بخش معماری

65

بازدید علمی از شهرک صنعتی –چاپخانه ها

30 فروردین

بخش هنر

66

بازدید علمی از مهدکودک جوانه ها

30 فروردین96

بخش معماری

67

بازدید  علمی از نمایشگاه سنگ

30 فروردین 96

بخش معماری

68

بازدید علمی از حافظیه جهت تمرین عکاسی

9 اردیبهشت 96

بخش هنر

69

بازدید علمی از حافظیه جهت تمرین عکاسی

9 اردیبهشت 96

بخش هنر

70

بازدید علمی از کارگاه کاشی هفت رنگ

12 اردبیهشت 96

بخش هنر

71

سفر علمی به سیستان و بلوچستان جهت بررسی  معماری در روستاها

1 الی 7 اردیبهشت 96

بخش معماری

72

سفر علمی به استان لرستان و اصفهان

14 الی 18 اردیبهشت 96

بخش معماری

73

برگزاری مراسم دانش آموختگی

3 اردیبهشت 96

همکاری آموزش و امور فرهنگی

74

 

ورکشاپ بعثت

4 اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش هنر

75

 

مراسم بزرگداشت روز جهانی گرافیک

7 الی 8 اردیبهشت 96

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

76

مراسم بزرگداشت روز معمار

12 اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش معماری

77

بازدید علمی از مناطق تاریخی شیراز

14 اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش شهرسازی

78

برگزاری کارگاه بافت پارچه

24 و 25 اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش فرش

79

سلسله نشست های علمی در حوزه برنامه ریزی و طراحی شهری

جلسه اول سخنرانی دکتر بذرگر

25 اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش شهرسازی

80

نمایشگاه طراحی شهری در بافت قدیم شیراز

از 31 اردیبهشت به مدت یکهفته

انجمن علمی بخش شهرسازی

81

بازدید علمی-فرهنگی از محله تیموری

31 اردیبهشت 96

بخش شهرسازی

82

بازدید علمی فرهنگی از مجموعه خلیج فارس

3 خرداد 96

 

بخش معماری

83

برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار رویت

اردیبهشت 96

انجمن علمی بخش معماری

84

برگزاری کارگاه آموزشی نرم افزار این دیزاین

اردیبهشت 96

انجمن علمی شهرسازی

93 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی  سال تحصیلی95-94

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

1

بیست و سومین  شورای  فرهنگی

31 شهریور  94

معاونت فرهنگی دانشکده

2

اولین شورای تشکلهای دانشجویی

25 شهریور94

معاونت فرهنگی دانشکده

3

مراسم معارفه دانشجویان جدیدالورود همزمان با روز بزرگداشت شاعر گرانقدر حافظ

20مهرماه94

 

کانون نگاره، بسیج دانشجویی؛

انجمنهای علمی

4

نمایشگاه  هفته دفاع مقدس

1 تا 9مهرماه 94

بسیج دانشجویی

و روابط عمومی

5

شرکت درجشنواره حرکت

7 ال 9 مهر ماه 94

انجمنهای علمی

6

مسابقه طراحی پوستر و لگو تایپ غدیر

7مهرماه 94

بسیج دانشجویی

7

بازدید علمی از ایستگاه قطار شیراز

8 مهر ماه 94

 

بخش معماری

8

اردوی خراسان جنوبی و گلستان

22  تا 28 مهرماه 94

بخش معماری

9

نمایشگاه یکروزه زیور آلات صنایع دستی

15 مهر ماه 94

امور فرهنگی

10

شرکت در جشنواره ملی حرکت در مشهد مقدس

-

-

11

 

مسابقه تایپو گرافی واژه حافظ و  نقاشی بر روی زمین همزمان با روز بزرگداشت شاعر گرانقدر حافظ

20مهر ماه 94

 

انجمنهای علمی و بسیج دانشجویی

12

مسابقه کتابخوانی" کتاب  دختر شینا نوشته ناهید ضرابی زاده"

7 مهر ماه 94

 

بسیج دانشجویی

13

نماشگاه دو روزه  محصولات چرمی وزیور آلات خمیری در دانشکده هنر و معماری

28و 29 مهر ماه 94

 

امور فرهنگی

14

ورکشاپ عاشورایی و  مسابقه تایپوگرافی واژه "عاشورا "

5 آبانماه 94

انجمن علمی بخش هنر ، کانون نگاره و بسیج دانشجویی

15

نمایشگاه عکس و پوستر عاشورایی

از 25

مهرماه تا اربعین حسینی

 

بسیج دانشجویی

16

اردوی یزد

آبانماه

 

بخش شهرسازی

17

 

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

18

دیدار با خانم دکتر البرزی مشاور امور بانوان در خصوص مشکلات خواهران

29 مهرماه 94

 

-

19

 

همکاری با جشنواره سرو نقره ای و بازدید معاونت سینمایی ارشاد ازدانشکده هنر و معماری

13 آبانماه94

 

بخش هنر

20

ورکشاپ طراحی فرش با حضور دکتر علی خلیقی طراح بزرگترین فرش جهان

14 و 15 آبانماه 94

 

انجمن علمی فرش

21

جلسه پرسش و پاسخ با اعضای فعال انجمن علمی  بخش معماری و خانم مهندس حائری استاد مشاور علمی

10 آبانماه94

 

انجمن علمی معماری

22

بازدید  علمی از بافت قدیمی  شهرشیراز

18 آبانماه 94

بخش شهرسازی

23

 

نمایشگاه کتب تخصصی رشته شهرسازی

از 23 آبانماه 94 به مدت یکفته

 

انجمن علمی شهرسازی

24

نمایشگاه عکس مسکن

از 24 آبانماه 94 به مدت یکهفته

انجمن علمی شهرسازی

25

مسابقه عکاسی "عاشورا در شهرمن"

دی و آذر93

کانون نگاره و انجمن علمی شهرسازی

26

نمایشگاه آثار حجمی به مناسبت روز جهانی شهرسازی در دانشکده هنر و معماری

از 19 آبانماه 94

به مدت 10 روز

انجمن علمی شهرسازی

27

مراسم بزرگداشت روز جهانی شهرساز

25 آبانماه  94

 

انجمن علمی شهرسازی

 

28

 

سیاهپوش کردن دانشکده هنر و معماری به مناسبت محرم و صفر

دهه اول محرم تا اربعین حسینی

بسیج دانشجویی و روابط عمومی

29

نشست تخصصی شهرسازی

23 آبانماه 94

 

انجمن علمی شهرسازی

30

بیست و چهارمین جلسه شورای فرهنگی

26 آبانماه 94

 

-

31

اردوی آدینه ویژه دانشجویان دانشکده هنر و معماری و ملاقات با جمعی از هنرمندان به نام شیرازی

29 آبانماه 94

 

بسیج دانشجویی

32

بزرگداشت روز دانشجو

16 آذر ماه 94

بسیج دانشجویی

33

نمایشگاه یک روزه زیورآلات در دانشکده هنر و معماری

25 آبانماه94

انجمن علمی هنر

34

ورکشاپ دو روزه عکاسی با حضور جمشید بایرامی

7 و 8 آذر ماه94

 

انجمن علمی شهرسازی با همکاری بخش فرهنگی و کانون نگاره

35

سخنرانی مهدی نادری فیلمساز مطرح معاصر

8 آذرماه 94

 

انجمن علمی شهرسازی و کانون نگاره

36

نشست تخصصی با موضوع طراحی و برنامه ریزی پایداربا حضور دکتر علی کشکولی

16 آذر ماه 94

 

انجمن علمی معماری

37

نشست تخصصی گرافیک با حضور لخ مایوفسکی در تالار حکمت

10 آذر ماه 94

 

انجمن علمی هنر

کانون نگاره با همکاری دانشگاه غیر انتفاعی ارم

38

کارگاه طراحی پوستر با موضوع پیشگیری از ایدز

آذر ماه 94

 

انجمن علمی هنر ، کانون نگاره

و موسسه آوای هنر سلامت

39

نشست تخصصی نقد هنر با رویکرد پوستر

15 آذر94

 

انجمن علمی هنر ، کانون نگاره

و موسسه نسل نو

40

نمایشگاه پوستر نسل نو

9 آذر94

 

انجمن علمی هنر ، کانون نگاره

و موسسه نسل نو

41

برگزاری تعزیه در حیاط دانشکده هنر و معماری

9 آذر94

 

بسیج دانشجویی

42

بازدید علمی از کارگاههای فرش شرکت ذوالانواری

29 آذر94

 

انجمن علمی فرش

43

اردوی علمی ابر کوه

22 آذر94

 

انجمن علمی معماری و بخش معماری

44

بازدید علمی-فرهنگی از محله سنگ سیاه

25 آذرماه 94

 

بخش شهرسازی

45

شرکت در چهارمین همایش ملی فرش دستباف در بیرجند

4 و 5  آذر94

 

انجمن علمی بخش فرش

46

نمایشگاه انگاره های خیال

از 30 آذرماه94 به مدت یکهفته

 

انجمن علمی معماری

47

مراسم ویژه شب یلدا

30 آذر ماه 94

 

انجمن علمی معماری

48

نمایشگاه عکس

« قاب سفر »

از 2دی ماه 94 به مدت یکهفته

 

انجمن علمی معماری

49

کارگاه دیزاین بیلدر

از 1 دی ماه  به مدت چهار جلسه

 

انجمن علمی معماری

50

غرفه آرایی در نمایشگاه شهر زیبا

از 25 تا 27 آذرماه 94

انجمن علمی شهرسازی

51

بازدید علمی از عمارت باغ ارم

1 دی ماه94

 

انجمن علمی معماری

52

سخنرانی دکتر ظفرمند به مناسبت بزرگداشت هفته پژوهش

23 آذرماه 94

 

معاونت پژوهشی با همکاری معاونت فرهنگی

53

نشست تخصصی بخش شهرسازی با موضوع: بررسی تجارب بازآفرینی شهری پایدارمحلات هدف شیراز

30 دی ماه94

 

شرکت عمران و مسکن سازان فارس با همکاری دانشکده هنر و معماری

54

نمایشگاه آثار خلاقانه رنگ دانشجویان معماری در دانشگاه علوم پزشکی

3 تا 7 بهمن 94

انجمن علمی معماری

55

 

برگزاری کارگاه تایپو گرافی  "فجر "

25 بهمن 94

 

انجمن علمی بخش هنر

56

نمایشگاه عکس و پوستر "فجر"

12 تا 28 بهمن 94

 

انجمن علمی بخش شهرسازی و بسیج دانشجویی

57

نمایشگاه  عکس با عنوان "نقش زنان در انقلاب"

بهمن 94

انجمن علمی یخش هنر

58

بازدید از کارگاه کاشی هفت رنگ

11 اسفند 94

 

بخش هنر

59

بازدید از مجموعه تاریخی تخت جمشید

10 اسفند94

 

بخش هنر

60

بازدید از روستای کندازی

8 اسفند 94

 

بخش معماری

61

همایش عکاسی مستند

11 اسفند 94

 

انجمن علمی

بخش هنر و کانون نگاره

62

کارگاه تخصصی عکاسی با موضوع سرخپوستان کانادا

12 اسفند 94

 

انجمن علمی

بخش هنر و کانون نگاره

63

نشست تخصصی شهرسازی با موضوع نورپردازی در شهر

10 اسفند 94

 

انجمن علمی بخش شهرسازی

64

همایش

اموزش هنر در ایران و جهان

3 اسفند 94

 

انجمن علمی بخش هنر با همکاریدانشگاه علوم تربیتی و دانشگاه هنر شیراز

65

کارگاه تخصصی در مورد آموزش هنر در ایران و جهان

3 اسفند 94

 

انجمن علمی بخش هنر

66

نمایشگاه محیط زیست در دانشکده هنر و معماری

15 تا 19 اسفند 94

انجمن علمی بخش معماری

67

جلسه پرسش و پاسخ معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز با دانشجویان دانشکده هنر و معماری

5 اسفند 94

 

معاونت فرهنگی دانشکده

68

مسابقه تایپوگرافی و طراحی پوستر با موضوع درختکاری

15 اسفند 94

کانون نگاره

69

کاشت نهال به یاد مرحوم استاد مهندس جمشید بهبود

16 اسفند 94

انجمن علمی بخش معماری

70

اردوی نقش رستم و پاسارگاد

17 اسفند 94

بخش هنر

71

اردوی بازدید از گرافیک محیطی قلات

30 فروردین 95

 

بخش هنر

72

تفاهم نامه با سازمانهای  فرهنگی خارج از دانشکده

سال تحصیلی95 -94

 

دانشکده هنر و معماری

73

مسابقه اسکیس در آرامگاه سعدی

1 اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش معماری

74

پاکسازی محیط بهشت گمشده به مناسبت روز زمین پاک

2 اردیبهشت95

 

انجمن علمی بخش معماری

75

برگزاری جلسات مشاوره با دانشجویان انجمن علمی

سال تحصیلی95-94

اساتید مشاور انجمن علمی

76

همایش نقد اندیشه

29 و 30 فروردین 95

انجمن علمی بخش معماری

77

بزرگداشت روز معمار

7 اردیبهشت95

انجمن علمی معماری

78

نمایشگاه دوروزه ظروف سفالی و جواهر آلات خمیری

4 و 5 اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش هنر

79

نمایشگاه یکهفته ای جواهر الات سیمی

4 تا 9

اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش فرش

80

بیست و ششمین شورای فرهنگی

7اردیبهشت 95

معاونت فرهنگی

81

بزرگداشت روز جهانی گرافیک

5 اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش هنر و کانون نگاره

82

اردوی علمی بازدید از مناطق تاریخی کازرون

-

بخش هنر

83

اردوی علمی بازدید از مجموعه تاریخی تخت جمشید

-

بخش شهرسازی

84

فراخوان مسابقه تصویر گری شعر و متن فارسی

اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش هنر و کانون نگاره

85

کارگاه مادر و کودک

27 اردیبهشت 95

انجمن علمی بخش هنر

86

کارگاه طراحی فرش با کامپیوتر

اردیبهشت95

 

انجمن علمی بخش فرش

87

کارگاه  طراحی گل فرنگ

اردیبهشت 95

 

انجمن علمی بخش فرش

88

اردوی کاشان -نیاسر

اردیبهشت 95

 

انجمن علمی بخش معماری

89

اردوی اصفهان-ابیانه

اردیبهشت 95

 

انجمن علمی بخش معماری

90

بیست و ششمین شورای فرهنگی

7 اردیبهشت 95

دبیر و رییس شورای فرهنگی

91

مراسم دانش آموختگی دانشکده هنر و معماری

22ا ردیبهشت95

 

معاونت آموزشی با همکاری امور فرهنگی و امور اداری

92

نقد و نمایش فیلم مستند "تهران انار ندارد"

15اردیبهشت 95

 

انجمن علمی بخش شهرسازی

93

کارگاه مدلسازی در شهرسازی

22 اردیبهشت95

 

انجمن علمی بخش شهرسازی

106 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی سال تحصیلی94-93

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

1

مراسم معارفه با دانشجویان جدیدالورود

 

7 مهرماه93

کانون نگاره- بسیج دانشجویی

انجمنهای علمی

2

نمایشگاه  هفته دفاع مقدس با عنوان "جاودانه ها"

1 تا 9مهرماه 93

بسیج دانشجویی

3

اردوی بازدید از هتلهای شیراز

9 مهرماه93

بخش معماری

4

اردوی میانرود بازدید از سایت مورد مطالعه طرح 5

17 مهرماه 93

بخش معماری

5

اردوی کندوان ،جلفا،ماسوله و تبریز

15 تا 21 مهرماه93

بخش معماری

6

نمایشگاه آثار نقاشی خانم دکتر غروی با عنوان "باغ اسرار"

18 تا 22 مهرماه 93

معاونت فرهنگی-خانم دکتر غروی

7

شرکت درجشنواره حرکت

13 الی 16 مهرماه 93

انجمنهای علمی

8

انتشار شماره 14 نشریه هفت

آبانماه 93

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

9

بازدید  علمی از بافت قدیمی شهرشیراز

4 آبانماه93

بخش شهرسازی

10

بازدید علمی از موزه فرش

30 مهرماه 93

بخش هنر

11

برگزاری ویژه برنامه های عید غدیر

20 مهر 93

بسیج و انجمنهای علمی

12

بازدید  علمی ازخانه های قدیمی شهرشیراز

20 آبانماه93

بخش معماری

13

ورکشاپ خوشنویسی

5 آبانماه 93

کانون نگاره

14

بازدید  علمی از خیابان حسینی  شهرشیراز

17 آبانماه 93

بخش شهرسازی

15

ورکشاپ عاشورایی و  مسابقه تایپوگرافی واژه "عاشورا "

5 آبانماه 93

انجمن علمی بخش هنر ، کانون نگاره و بسیج دانشجویی

16

مراسم دمام زنی در دانشکده هنر و معماری در دهه اول محرم

7 آبانماه 93

بسیج دانشجویی

17

 

زیارت عاشورا

دهه اول محرم  هر روز و  پس از آن هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

18

بیستمین  جلسه شورای فرهنگی

29 مهرماه 93

رییس و دبیر شورا

19

مراسم پخش شله زرد نذری در دانشکده هنر و معماری در دهه اول محرم

7 آبانماه93

بسیج دانشجویی

20

اردوی آموزشی یزد و کاشان

28 مهرماه تا 2 آبانماه 93

بخش شهرسازی

21

نمایشگاه یک روزه زیورآلات در دانشکده هنر و معماری

25 آبانماه93

انجمن علمی هنر

22

 

اردوی بازدید علمی از موزه شاهچراغ

7 آبانماه 93

بخش هنر

23

اردوی بازدید از اماکن  باستانی و روستاهای شهرهای تبریز ،ماسوله و اردبیل

15 تا 21 مهر93

بخش معماری

24

همایش ضرورت بازسازی گنبد مسی حافظ

23 مهرماه 93

انجمن علمی معماری

25

بازدید تخصصی از" پروژه معماری اداری –تجاری دوستان"

3 آذر ماه 93

بخش معماری

26

مراسم  نماز جماعت ،سینه زنی و پخش غذای نذری در دانشکده هنر و معماری

11 آبانماه 93

کارکنان خیر و بسیج دانشجویی

27

مسابقه عکاسی "عاشورا در شهرمن"

دی و آذر93

کانون نگاره و انجمن علمی شهرسازی

28

نمایشگاه آثار حجمی به مناسبت عاشورای حسینی در دانشکده هنر و معماری

دهه اول محرم

4 تا 13 آبانماه 93

بسیج دانشجویی

29

بازدید تخصصی  از سازه هایLSF

-

بخش معماری

30

سیاهپوش کردن دانشکده هنر و معماری به مناسبت محرم و صفر

دهه اول محرم تا اربعین حسینی

بسیج دانشجویی و روابط عمومی

31

بزرگداشت روز دانشجو

16 آذر ماه 92

بسیج دانشجویی

32

 

کارگاه آموزشی فوتو شاپ در معماری

 

22 و 23 آبانماه 93

انجمن علمی معماری

33

کارگاه تخصصی گچبری

24 آبانماه 93

انجمن علمی هنر

34

بازدید تخصصی از اداره راه و ترابری استان فارس

21 آبانماه 93

بخش شهرسازی

35

 

بازدید تخصصی از معماری باغ ارم

20آبانماه 93

بخش معماری

36

نمایشگاه پوستر و تایپوگرافی عاشورایی در نگارخانه وصال

30 آبانماه تا 5 آذر 93

کانون نگاره ،انجمن علمی هنر و بسیج دانشجویی

37

بازدید علمی- فرهنگی از مجموعه باستانی تخت جمشید

8 آذر ماه 93

بخش هنر

38

بازدید علمی-فرهنگی از مجموعه وکیل

13 آذرماه93

بخش معماری

39

بازدید علمی-فرهنگی از محله سنگ سیاه

3 آذرماه 93

بخش معماری

40

کارگاه تخصصی نورپردازی پرتره

12 آذرماه93

بخش هنر

41

اردوی بازدید از بافتهای تاریخی شیراز در راستای روزجهانی شهرساز

11 آذرماه93

انجمن علمی شهرسازی

42

نشست علمی فرش مدرن

2 آذرماه93

انجمن علمی فرش

43

نمایشگاه عکس با موضوع"مردم و شهر"

یک هفته 8 الی 15 آذرماه93

انجمن علمی بخش شهرسازی

44

اردوی علمی –فرهنگی به تهران و اصفهان

22 آذرماه93

بخش شهرسازی

45

نشست تخصصی با عنوان"برابری و مساوات در شهر"

10 آذرماه 93

انجمن علمی بخش شهرسازی

46

نمایشگاه کتب تخصصی رشته شهرسازی

یک هفته 8 الی 15 آذرماه93

انجمن علمی بخش شهرسازی

47

نشست تخصصی با موضوع"بررسی آینده شغلی رشته شهرسازی"

10 آذرماه 93

انجمن علمی بخش شهرسازی

48

جلسه نمایش و نقد فیلم مستند مگاسیتیز(کلانشهرها)

11 آذرماه 93

انجمن علمی بخش شهرسازی

49

تفاهم نامه با سازمانهای  فرهنگی خارج از دانشکده

سال تحصیلی93-94

دانشکده هنر و معماری

50

برگزاری جلسات مشاوره با دانشجویان انجمن علمی

سال تحصیلی93-94

اساتید مشاور انجمن علمی

 

51

اردوی بازدید علمی از محله سنگ سیاه

26 آذرماه93

بخش معماری

52

سخنرانی دکتر حسام پور با موضوع" پیوند ادبیات و هنر"

16 آذرماه93

انجمن علمی هنر

کانون نگاره  و انجمن شهرسازی

53

مسابقه کاریکاتور و کاریکلماتور

 

 

16 آذرماه93

انجمن علمی هنر

کانون نگاره  و انجمن شهرسازی

54

برگزاری کارگاه تخصصی خراطی

25 آذرماه 93

انجمن علمی فرش

55

برگزاری دوره تخصصی گچبری

دوشنبه هر هفته شروع از 25 آذرماه 93

انجمن علمی هنر

56

بازدید علمی از خانه دخانچی

1 دی ماه 93

انجمن علمی معماری

57

برگزاری کارگاه تخصصی سیاه قلم

17 آذرماه 93

کانون نگاره

58

کارگاه یک روزه فنی ساختمان

دی ماه 93

انجمن علمی معماری

59

کارگاه آشنایی با مقدمات طراحی و بیان

آذر ماه 93

انجمن علمی معماری

60

کارگاه آموزشی نرم افزار اکو تکecotec))

آذر ماه 93

انجمن علمی معماری

61

نمایشگاه شهر زیبا

24 تا 27 آذرماه93

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

با همکاری روابط عمومی و ....

62

برگزاری دوره فتوشاپ کاربردی

مهرماه 93

انجمن علمی شهرسازی

63

سلسله نشست های تخصصی مسائل شهر شیراز

25آبانماه 93

انجمن علمی شهرسازی

64

همایش حمل و نقل و ترافیک شهری

26آذرماه 93

انجمن علمی شهرسازی

65

برپایی غرفه های آثار دانشجویان سنوات گذشته شهرسازی

7مهرماه 93

انجمن علمی شهرسازی

66

بازدید از بافت تاریخی شیراز ، در معیت شهردار منطقه 8

3 آبانماه 93

انجمن علمی شهرسازی

67

تهیه آرشیو از فعالیتهای دانشجویان ارشد شهرسازی

آذرماه 93

انجمن علمی شهرسازی

68

ساخت و تهیه کلیپ های مرتبط با شهر شیراز ، شهرسازی و مساوات در شهر

مهر ، آبان و آذر 93

انجمن علمی شهرسازی

69

اردوی فیروز آباد

8 اسفند 93

انجمن علمی فرش

70

اردوی کاشان ابیانه

از 17 تا 22 اسفند 93

انجمن علمی معماری و بخش معماری

71

بیست و یکمین شورای فرهنگی

12 اسفند 93

دبیر و رییس شورای فرهنگی

72

سیاهپوش کردن و نصب آیات و احادیث به در و دیوار به  مناسبت دهه فاطمیه

 

-

روابط عمومی و بسیج دانشجویی

73

ویژه برنامه های دهه فجر

بهمن ماه

بسیج دانشجویی

74

بازدید علمی از کارگاه کاشی هفت رنگ

4 اسفند 93

بخش هنر

75

نشست چالش سفید با موضوع کتابخوانی

14 اسفند 93

انجمن علمی بخش معماری

76

همایش مقررات ملی ساختمان

5تا 7 اسفند 93

انجمن علمی شهرسازی ،معماری با همکاری نظام مهندسی و دبیرخانه دائمی همایش مقررات ملی ساختمان

77

مراسم درختکاری به مناسبت هفته درختکاری در دانشکده هنر و معماری

18 اسفند 93

انجمن علمی معماری

78

نمایشگاه قرآن مصور

5 و 6 اسفند 93

بسیج دانشجویی

79

طراحی هفت سین فاطمی به مناسبت دهه فاطمیه

18 اسفند 93

بسیج دانشجویی

80

زیبا سازی فضای زیرزمین ساختمان معماری

نمایشگاه" گذر و درنگ"

1 مهرماه93

انجمن علمی بخش معماری

81

طراحی هفت سین نوروزی به مناسبت شروع سال جدید

15 فروردین 94

انجمنهای علمی و بسیج دانشجویی

82

سفر علمی فرهنگی به خرم اباد و کرستان

16 تا23 اردیبهشت 94

بخش معماری

83

چالش سپید

17 اردیبهشت 94

انجمن علمی معماری

84

برگزاری ورکشاپ و مسابقه تایپوگرافی و نقاشی به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س)در دانشکده هنر و معماری

23 فروردین 94

انجمنهای علمی و بسیج دانشجویی

85

ورکشاپ تایپو گرافی ،خوشنویسی  و طراحی حروف

8 اردیبهشت 94

انجمن علمی هنر

86

اردوی بازدید از شهر تاریخی گور

31 فروردین 94

بخش شهرسازی

87

اجرای نقالی "

نقل حکایات گلستان سعدی"

 

1 اردیبهشت 94

گروه هنری دانشکده هنر و معماری با همکاری انجمن علمی بخش شهرسازی

88

بیست و دومین شورای فرهنگی در دانشکده هنر و معماری

1 اردیبهشت 94

دبیر و رییس شورای فرهنگی

89

سخنرانی با موضوع "تهیه پرتفولیو"در تالار یاسمن

1 اردیبهشت 94

انجمن علمی معماری

90

بزرگداشت روز معمار

6 اردیبهشت94

انجمن علمی معماری

91

بزرگداشت روز جهانی گرافیک

7 اردیبهشت 94

انجمن علمی بخش هنر

92

ورکشاپ  گچبری

4 خرداد 94

بسیج دانشجویی

93

چالش سپید

 

انجمن علمی معماری

94

جشن روز پدر

15 اردیبهشت 94

بسیج دانشجویی با همکاری انجمنهای علمی

95

پخش و بررسی فیلم مستند" زاویه

16 اردیبهشت94

انجمن علمی شهرسازی

96

کارگاه بافت گلیم

22و 29 اردیبهشت94

انجمن علمی فرش

97

مراسم دانش آموختگی

27 اردیبهشت 94

انجمن علمی فرش و انجمن علمی شهرسازی   با همکاری آموزش

98

نمایشگاه کتاب

3 تا 13 خردادماه 94

بسیج دانشجویی

99

نمایش و نقد فیلم مستند تهران انار ندارد

10 خرداد94

انجمن علمی شهرسازی

100

سفر علمی –فرهنگی به همدان و رشت

27 اردیبهشت تا 2 خرداد

-

101

کارگاه اقتصاد فرش

11 خرداد94

انجمن علمی فرش

102

نمایشگاه آرزوها

20 تا 22 خردادماه94

کانون نگاره و تشکلهای دانشکده هنر و معماری

103

کمپین کثرت عمل زیبایی

23 تا 29 خردادماه94

کانون نگاره

104

سومین دوره مسابقه کشوری زی بازیافت

7و8خردادماه94

انجمن علمی معماری

105

بازدید علمی از حومه مرودشت

20 خرداد94

انجمن علمی معماری

106

نمایشگاه گروهی قاب کاغذی

24 الی 29 خرداد94

کانون نگاره و انجمن علمی هنر

81 عنوان فعالیت علمی و فرهنگی  سال تحصیلی93-92

 

ردیف

عنوان فعالیت

تاریخ فعالیت

مجری

1

شانزدهمین جلسه شورای فرهنگی

3 مهرماه 92

رییس و دبیر شورا

2

نمایش ونقد فیلم باراکا

15 مهرماه92

انجمن علمی بخش معماری

3

مراسم معارفه با دانشجویان جدیدالورود

16 مهرماه92

کانون نگاره- بسیج دانشجویی

بانجمنهای علمی

4

اردوی بازدید از باغ ارم

22 مهرماه

بخش معماری

5

شرکت درجشنواره حرکت

13 الی 17 مهرماه 92

انجمنهای علمی

6

همایش الگوی ماندگار

22 مهرماه92

معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز

7

جلسه کمیته تخصصی طراحی بنر

22 مهرماه92

معاونت دانشجویی-فرهنگی

8

برگزاری ویژه برنامه های عید غدیر

1 آبانماه 92

بسیج و انجمنهای علمی و کانون نگاره

9

بازدید علمی – فرهنگی از استان کرمان

4 تا 8 آبانماه 92

انجمن علمی معماری و بخش معماری

10

انتشار سیزدهمین شماره نشریه هفت

مهر ماه92

انجمنهای علمی دانشکده هنر و معماری

 

11

 

نمایشگاه یک روزه آثار پگاه منجزی و مهشید نظری (دانشجویان صنایع دستی)

7 آبان ماه 92

انجمن علمی هنر

12

بازدید  علمی از بافت قدیمی شهرشیراز

12 آبانماه92

بخش شهرسازی

13

برنامه نمایش و نقد فیلم گوست داگ به کارگردانی جیم جارموش

11 ابانماه 92

کانون فیلم و عکس

14

نمایش  مستند تاریخی ماچوپیچو

 

14 آبانماه92

انجمن علمی شهرسازی

15

بازدید  علمی ازخانه های قدیمی شهرشیراز

20 آبانماه92

بخش معماری

16

برنامه نمایش و نقد فیلم

dreams به کارگردانی اکیروکروساوا

 

19ابانماه 92

کانون فیلم و عکس

17

 

زیارت عاشورا

دهه اول محرم و هفته ای یک روز تا آخر ماه صفر

امور فرهنگی با همکاری کارکنان خیر

18

هفدهیمن جلسه شورای فرهنگی

15 آبانماه 92

رییس و دبیر شورا

 

19

 

 

اردوی بازدید از مجموعه باستانی تخت جمشید

22 آبانماه

بخش هنر

20

اردوی بازدید از اماکن  باستانی شهرهای همدان،سنندج و شهرکرد

28 آبانماه تا 2 آذر 92

بخش معماری

21

نمایش فیلم "مغازه خودکشی" به کارگردانی پاتریک لکونته

28 آبانماه 92

کانون فیلم و عکس

22

بازدید از بازار وکیل

3 آذرماه 92

بخش هنر

23

 

اردوی بازدید از مجموعه های تاریخی و طبیعی  یاسوج

 

10 آذرماه92

بخش هنر

24

 

برنامه معرفی عکاسان برتر جهان

9 آذر ماه 92

کانون فیلم و عکس

25

مسابقه عکاسی "عاشورا در شهرمن"

دی و آذر92

کانون نگاره

26

سمینار روند طراحی

29 ابانماه92

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

27

شرکت و همکاری در برگزاری کنگره پیشگامان پیشرفت

14 و 15 آذرماه 92

بنیاد ملی نخبگان فارس ،شهرداری شیراز،نهاد رهبری تهران با همکاری انجمن علمی بخش هنر

28

همایش روز جهانی شهرسازی به مدت سه روز

4 تا6 آذرماه92

انجمن علمی بخش شهرسازی سازمان نظام مهندسی

شهرداری شیراز

29

سخنرانی دکتر علیزاده در رابطه با حکمت و هنر اسلامی

30 اذر ماه 92

بخش هنر

30

بازدید  علمی از خیابان حسینی  شهرشیراز

17آذرماه92

بخش شهرسازی

31

بازدید علمی از شهرک صنعتی

13 آذرماه 92

بخش هنر

32

بزرگداشت روز دانشجو

16 آذر ماه 92

بسیج دانشجویی

33

مسابقه طراحی با موضوع عاشورا به مناسبت اربعین حسینی

30  آذرماه 92

بسیج دانشجویی

34

پخش آش و غذای نذری به مناسبت اربعین حسینی

1 دی ماه 92

بسیج دانشجویی

35

نمایشگاه عکس محرم در باغ جهان نما

یک هفته  از 23 تا 28 آذرماه

کانون نگاره و انجمن علمی بخش معماری

36

نمایشگاه آبرنگ در باغ جهان نما

یک هفته  از 23 تا 28 آذرماه

انجمن علمی معماری و بخش معماری

37

نمایشگاه عکس محرم در دانشکده هنر و معماری

30 آذر ماه و1 دی

کانون نگاره  و بسیج دانشجویی

38

کارگاه آموزشی شناخت احجام و مواد برای ساخت عروسکهای نمایشی

1 تا 4 دیماه 92

انجمن نمایشگران عروسکی ،سیزدهمین جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی دانشجویان با همکاری معاونت فرهنگی –دانشجویی دانشگاه شیراز و کانون نگاره

39

طراحی پوستر برای کانونها و تشکلهای معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز

آبان و آذر 92

 

کانون نگاره

40

سخنرانی استاد تابنده به مناسبت اربعین حسینی

1 دی ماه 92

بسیج دانشجویی

41

بازدید علمی از شهر جدید صدرا

5 دی ماه 92

بخش معماری

42

همایش اقتصاد و هنر

5 اسفند 92

بخش هنر و کانون نگاره

43

اردوی بازدید از محله درب شازده

6 اسفند 92

بخش شهرسازی

44

کارگاه گچبری

7 اسفند 92

کانون نگاره

45

هیجدهمین جلسه شورای فرهنگی

20 اسفند 92

-

46

کارگاه چاپ دستی

9 اسفند 92

انجمن علمی بخش هنر

47

نمایشگاه عکسهای سهراب کاوه

8 تا 10 اسفند ماه

معاونت دانشجویی-فرهنگی

48

همایش دانشگاه پاک

7 اسفند 92

دانشگاه صنعتی شیراز-بخش هنر دانشکده هنر و معماری-بهزیستی استان فارس-ستاد مبارزه با مواد مخدر –معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشکده هنر و معماری و کانون نگاره

49

نصب شعارهای فرهنگی و فضا سازی مذهبی و اهدا بسته های فرهنگی به دانشجویان

سال تحصیلی 93  - 92

بسیج دانشجویی

،روابط عمومی،معاونت فرهنگی-دانشجویی

50

نمایشگاه سه روزه زیورآلات در سلف خواهران پردیس ارم

12 تا 14 اسفند 92

بخش هنر و انجمن علمی هنر

51

تفاهم نامه با سازمانهای  فرهنگی خارج از دانشکده

سال تحصیلی 92  - 93

دانشکده هنر و معماری

52

اردوی بازدید از کارخانه سیمان فارس

19 اسفند 92

بخش معماری

53

اردوی بازدید از نمایشگاه بین المللی در شهرک گلستان

21 اسفند 92

بخش معماری

54

اردوی بازدید علمی از باغ جهان نما

30 فروردین 93

بخش معماری

55

جشن میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)

30فروردین ماه93

بسیج دانشجویی

56

برگزاری جلسات مشاوره با دانشجویان انجمن علمی

سال تحصیلی 93  - 92

اساتید مشاور انجمن علمی

57

نمایشگاه آثار نگارگری و تذهیب زهرا بهرامی دانشجوی رشته صنایع دستی

29 فروردین تا 3 اردیبهشت 93

معاونت فرهنگی –دانشجویی دانشکده هنر و معماری با همکاری

کانون نگاره

58

بزرگداشت روز جهانی گرافیک سال93

8 و 9  اردیبهشت ماه 93

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

59

اردوی بازدید علمی از کاشان و نمایشگاه بین المللی تهران

10 تا 17 اردیبهشت 93

انجمن علمی معماری

60

بزرگداشت روز جهانی گرافیک در تالار حکمت

8 اردیبهشت93

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

61

برگزاری کارگاه تصویرسازی در دانشکده هنر و معماری

9 اردیبهشت 93

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

62

دیوار زی بازیافت

1 و 2 خرداد93

انجمن علمی معماری

63

همایش روز معمار

3 تا10  اردیبهشت 93

انجمن علمی معماری

64

شرکت در جشنواره رویش

27 تا 30  اردیبهشت 93

کانون نگاره

65

برگزاری جلسات مشاوره با دانشجویان انجمن علمی

سال تحصیلی 93  - 92

اساتید مشاور انجمن علمی

 

66

برگزاری نماز جماعت و پاسخگویی به سوالات دانشجویان و همکاران

هر ظهر

نهاد رهبری و بسیج دانشجویی

67

برگزاری جلسات قرائت و تفسیر قران

هر روز

نهاد رهبری و بسیج دانشجویی

68

تهیه آرشیو از فعالیتهای فرهنگی

سال تحصیلی 93  - 92

کارشناس فرهنگی  و مسئول روابط عمومی

69

ارائه مشاوره به دانشجویان توسط کارشناس مرکز مشاوره

سال تحصیلی 92  - 93

مرکز مشاوره و امور دانشجویی

70

نظارت شورای فرهنگی  برفعالیتهای فرهنگی

سال تحصیلی 93  - 92

شورای فرهنگی

71

سخنرانی دکتر سید مهدی معینی(موضوع سخنرانی فرآیندهای توسعه شهری)

21اردیبهشت 93

انجمن علمی شهرسازی

72

سخنرانی پورفسور مایکل نیومن

25 اردیبهشت 93

انجمن علمی شهرسازی

73

اردوی شهر کرد

12  خرداد  93    به مدت چهار روز

-

74

 

مسابقه طراحی لوگو کانون نگاره

آبانماه 92

کانون نگاره

75

 

مسابقه عکاسی فجر

بهمن 92

کانون نگاره

76

نمایشگاه پوستر دانشجویان گرافیک دانشگاه شیراز در نگارخانه وصال

 

12 تا 19 اردیبهشت 93

کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر

77

نوزدهمین جلسه شورای فرهنگی

18 خرداد 93

رییس شورا

78

بازدید از خانه سالمندان

31 فروردین 93

بسیج دانشجویی

79

نمایشگاه عکس برداشت از بناهای تاریخی

بهار93

انجمن علمی معماری

80

مراسم دانش آموختگی دانشجویان دانشکده هنر و معماری

28 اردیبهشت 93

معاونت آموزشی دانشگاه شیراز با همکاری معاونت فرهنگی دانشگاه شیراز و همچنین کانون نگاره و انجمن علمی بخش هنر،شهرسازی و معماری

81

جلسه اختتامیه  مسابقه کشوری دیوار زی بازیافت

21 خرداد 93

 انجمن علمی بخش معماری با همکاری معاونت فرهنگی و سازمان فضای سبز

 کشور و شهرداری شیراز